Spektakle

Zamiatacze ulic

zamiatacze ulicReżyseria i oprawa scenograficzna: Luba Zarembińska
Konsultacje taneczne: Anna Rospondek
Premiera 2005 r.

Zamiatacze bywają wszędobylscy i wszechobecni? Jak zechcą są uważni i wnikliwi. Bywają zdarzenia, na które w ogóle nie zwracają uwagi. Czasem są świadkami dramatów, które ich pozornie nie obchodzą. Odkładają swoje miotły-drapaki i spokojnie żują chleb.
Czasem spluną, w kierunku tych, „którzy za pomocą zbioru środków używanych do zdejmowania obrazów za pomocą światła, na papierze próbują utrwalić mgnienie życia”.
czytaj więcej –>


Ze snu w sen

ze snu w senPolsko-Amerykański projekt teatralny, inspirowany twórczością Bru­no­na Schulza
Realizacja: Teatr Stacja Szamocin i Hand2Mouth z Portland (USA)

I etap – premiera pokazu warsztatowego Ze snu w sen w maju 2006 roku – w sali budynku Goldschmitt w Chinatown w Portland.
II etap – premiera 17 lipca 2007 roku na Stacji Szamocin, 18 lipca Scena w Szamocińskim Ośrodku Kultury 21:30, 19 lipca Centrum Kultury Zamek – Sala Wielka 21:00, 22 lipca w Teatrze Wiejskim „Węgajty” w ramach projektu „Wioska teatralna 07” – tradycja-dialog-zmiana.
czytaj więcej –>


Czyżby to był Kopciuszek?

kopciuszekReżyseria i oprawa scenograficzna: Luba Zarembińska

Premiera 2007 r.

Plenerowy efektowny spektakl dla dzieci, bez słów, oparty na muzyce Straussa, Stacja Szamocin z przymrużeniem oka wykorzystuje znany mo­tyw historii o Kopciuszku z baśni braci Grimm. W spektaklu wy­ko­rzy­sta­no proste rekwizyty, a aktorzy występują w kolorowych kostiumach. W przedstawieniu bierze udział mło­dzie­żo­wa ekipa Teatru.
czytaj więcej –>


Tulla

Tulla wg Güntera Grassa.
Wykonanie: Ida Bocian.
Adaptacja i koncepcja: Ida Bocian.
Opieka reżyserska: Magdalena Płaneta.
Opieka choreograficzna: Anna Wyrzykowska.
Premiera: sierpień 2007.
czytaj więcej –>


Tancereczka i kominiarczyk

Tancereczka i kominiarczykTeatr Stacja Szamocin Tancereczka i kominiarczyk wg baśni Hansa Christiana Andersena Pasterka i kominiarczyk lalkowy spektakl dla dzieci z cyklu ABC Teatru Lalek.

Reżyseria: Lidia Woźniczka i Luba Zarembińska
Obsada: Prezentacje spektaklu w wykonaniu Lidii Woźniczki i Luby Za­rem­biń­skiej oraz jako monodram Luby Zarembińskiej.

Niebo ze wszystkimi gwiazdami było wysoko nad nimi, a wszystkie dachy miasta nisko pod nimi. Świat jest taki duży – zdziwiła się Tancereczka. – To za wiele dla mnie! To za wysoko! – powiedziała. – Poszłam za tobą w daleki świat, więc jeśli choć trochę jeszcze mnie kochasz? zaprowadź mnie z powrotem do domu…
czytaj więcej –>


Dawno, dawno temu

Spektakl plenerowy dla dzieci pt. Dawno, dawno, dawno temu w wy­ko­na­niu Teatru Stacja Szamocin oraz Teatru Na Fundamentach ze Stacji Kórnik.
Reżyseria i adaptacja tekstu: Luba Zarembińska.
Lalki i formy wg autorskiego projektu Magdaleny Banach-Baragli (Ar­gen­ty­na) wykonała Hanna Bembnista oraz aktorzy Teatru Stacja Szamocin.

Realizacja dźwięku: Agnieszka Kledzik i Tomasz Skonieczny..
Muzyka: Edward Grieg (fragmenty utworu Peer Gynt).

Przedstawienie zrealizowane zostało w ramach projektu „Oby wywędrować lepsze czasy”, sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Program „Wydarzenia artystyczne – teatr 2009”). Oparte na motywach baśni ludowej, opowiada historię siostrzyczki i braciszka, którzy wyruszają w świat w poszukiwaniu szczęścia oraz spełnienia.
czytaj więcej –>


Tolleriana czyli przemiany

TolerianaSpektakl w reżyserii Luby Zarembińskiej w wykonaniu aktorów Teatru Sta­cja Szamocin oraz zaproszonych gości, przygotowany z okazji 70 rocz­ni­cy śmierci Ernsta Tollera.

Przedstawienie przygotowane w ramach projektu „Ernst Toller – dzie­dzic­twem kulturowym Szamocina”. Projekt popularyzowania tradycji re­gio­nal­nej i wspierania inicjatyw lokalnych?, finansowany przez Program Ope­ra­cyj­ny Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz stypendium twórczego Luby Zarembińskiej z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
czytaj więcej –>