Tancereczka i kominiarczyk

Tancereczka i kominiarczykTeatr Stacja Szamocin Tancereczka i kominiarczyk wg baśni Hansa Christiana Andersena Pasterka i kominiarczyk ? lalkowy spektakl dla dzieci z cyklu ABC Teatru Lalek.

Reżyseria: Lidia Woźniczka i Luba Zarembińska
Obsada: Prezentacje spektaklu w wykonaniu Lidii Woźniczki i Luby Za­rem­biń­skiej oraz jako monodram Luby Zarembińskiej.

„…Niebo ze wszystkimi gwiazdami było wysoko nad nimi, a wszystkie dachy miasta nisko pod nimi. Świat jest taki duży? – zdziwiła się Tancereczka. To za wiele dla mnie! To za wysoko! – powiedziała. Poszłam za tobą w daleki świat, więc jeśli choć trochę jeszcze mnie kochasz? zaprowadź mnie z powrotem do domu.”

Dwie aktorki Teatru Stacja Szamocin, Lidia Woźniczka i Luba Zarembińska, po dziesięcioletniej niemalże prezentacji miniatur lalkowych Braciszek i siostrzyczka braci Grimm, Przygód pingwina Pik-Poka in­spi­ro­wa­nych bajką Adama Bahdaja, Pana Huczka wg Hanuu Mäkaela oraz Muminków na podstawie opowiadań Tove Jansson proponują kolejny pomysł na kameralny teatr dla dzieci.

Na obracającym się stoliku pojawia się teatrzyk w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek, które ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Do tego lalki z parasolek – czy to możliwe?

Stacja Szamocin kolejny raz proponuje teatrzyk przyjazny dziecku i stawia sobie za cel zainspirowanie dziecięcego widza pomysłami Lidii i Luby i nakłonienie do samodzielnej próby swoich sił w teatrze. I tak jak w poprzednich spektaklach pojawią się piosenki śpiewane przez aktorki a capella i użyte są pozytywki, tym razem z muzyką Mozarta. Oprócz tego najmłodszych widzów czeka wiele niespodzianek scenicznych, a wśród nich rekwizyty ozdabiane modną obecnie techniką de coupache.

Tancereczka i kominiarczyk, jak w poprzednich miniaturach lalkowych Stacji Szamocin stwarza magiczną atmosferę do spotkania poprzez teatr dziecka i dorosłego, by porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu.

Spektakl trwa 45 minut + 15 minut edukacji lalkowej i muzycznej. W programie omówienie i prezentacja różnych technik lalkowych, ?zabawa w teatr?, nauka piosenki i rozmowa o? Mozarcie.