Projekty

Stowarzyszenie – Ośrodek Edukacyjno – Teatralny „Stacja Szamocin” działa od 1997 roku na starym nieczynnym dworcu kolejowym w Szamocinie. Wyremontowane i zaadaptowane pomieszczenia służą do tworzenia spektakli z udziałem aktorów amatorów, do prowadzenia zajęć warsztatowych, realizacji projektów lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych oraz spotkań artystycznych i szkoleń.

W bieżącym roku, w czterech miejscowościach wiejskich w gminie Szydłowo realizowany jest  przez aktorów projekt „Teatr lalkowy w świetlicach wiejskich”. Widzowie mogą podziwiać unikalne lalki i formy starych przedmiotów, poznać nietypowe instrumenty muzyczne, a przede wszystkim wspólnie wyruszyć w teatralną podróż do krainy baśni.

Poniżej link do schematów pomieszczeń w świetlicach, które biorą udział w projekcie:

Drugi program „Kontynuacja Akademii Młodych Liderów” tworzony będzie w okresie wakacji na dworcu. Przeprowadzony zostanie cykl warsztatów artystycznych. W każdej z czterech sekcji (teatr, plastyka, warsztaty cyrkowo – kuglarskie, fotografia, połączona z zajęciami przyrodniczymi ) uczestnicy rozwijać swoje pasje i hobby, nabywać nowe umiejętności oraz zdobywać wiedzę praktyczną. Oba projekty są dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.