Podsumowanie projektów Stacji Szamocin z 2023 roku.

Podsumowanie projektów Stacji Szamocin z 2023 roku.

Publiczność na pokazie finałowym projektu
” KONTYNUACJA AKADEMII MŁODYCH LIDERÓW ”
na Stacji Szamocin

( OPIS ZDJĘCIA: publiczność – kilkadziesiąt osób, dorośli i dzieci w ceglanej sali teatralnej. Przed widzami szefowa Stacji Szamocin Luba Zarembińska ).

W czterech miejscowościach wiejskich w gminie Szydłowo realizowany był przez aktorów Teatru Stacja Szamocin projekt artystyczno – edukacyjny „Teatr lalkowy w świetlicach wiejskich”, który uzyskał dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Widzowie z Pokrzywnicy, Skrzatusza, Kotunia i Tarnowa wspólnie wyruszyli w teatralną podróż do krainy baśni. Poprzez 12 różnorodnych spektakli mieszkańcy poznali oryginalne lalki i formy starych przedmiotów, nietypowe instrumenty muzyczne, nauczyli się ciekawych piosenek i wziąć udział w warsztatach. Obiekty są bardzo nowocześnie wyremontowane, w których lokalni animatorzy spotykają się i organizują swoje imprezy m.in. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich czy zespoły śpiewacze. Budynki są dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

W czasie trwania programu „Kontynuacja Akademii Młodych Liderów”, który był organizowany w Szamocinie na starym dworcu kolejowym, dzieci i młodzież wzięła udział w warsztatach artystycznych w grupach: cyrkowo – kuglarskiej, plastycznych, teatralnych oraz przyrodniczo – fotograficznych. Uczestnicy mieli możliwość rozwijać swoje pasje i hobby, nabyli nowe umiejętności oraz zdobyli wiedzę praktyczną.

Na zakończenie projektu odbyły się dwa pokazy finalne: teatralny i cyrkowo – kuglarski w Szkole Podstawowej w Szamocinie oraz w ośrodku na Dworcowej. Zaprezentowane zostały wystawy: fotografii grupy przyrodniczej oraz prace dzieci z sekcji plastycznej, które wyeksponowane były również w Starej Skrzyni oraz w lokalnej bibliotece w Centrum Integracji Społecznej. Projekt Akademii Młodych Liderów był realizowany ze środków samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dzieci z grupy teatralnej na pokazie finałowym ” Raz, dwa, trzy – pan Fredro patrzy!”