Projekty Stacji Szamocin

Projekty Stacji Szamocin

W czterech miejscowościach wiejskich w gminie Szydłowo realizowany jest projekt „Teatr lalkowy w świetlicach wiejskich”. W maju został zagrany spektakl „Braciszek i siostrzyczka” oparty na baśni braci Grimm, w wykonaniu aktorek Teatru Stacja Szamocin Moniki Bykowskiej oraz Luby Zarembińskiej. Widzowie mogli podziwiać lalki i formy inspirowane zabawkami dziecięcymi, poznać instrumenty muzyczne, a przede wszystkim wspólnie wyruszyć w teatralną podróż do krainy baśni.

Na zdjęciu przedstawione są dwie aktorki i scenografia ( instrument lira korbowa w kształcie imbryka, stojąca na kolorowej skrzyni).
Monika Bykowska i Luba Zarembińska
w spektaklu BRACISZEK I SIOSTRZYCZKA

W czerwcu oraz w lipcu zostaną zagrane jeszcze dwa spektakle: „Magiczne abecadło” i „Perły pieśni”.

Drugi projekt „Kontynuacja Akademii Młodych Liderów” realizowany będzie w okresie wakacji w Szamocinie, na nieczynnym dworcu kolejowym. Przeprowadzony zostanie cykl warsztatów artystycznych. W każdej z czterech sekcji (teatr, plastyka, warsztaty cyrkowo – kuglarskie, fotografia, połączona z zajęciami przyrodniczymi ) uczestnicy będą nabywać nowe umiejętności i zdobywać wiedzę praktyczną.

Na zdjęciu pokaz cyrkowo - kuglarski z udziałem dzieci i młodzieży
Warsztaty cyrkowo – kuglarskie

Akademia Liderów trwać będzie przez całe wakacje. Udział jest bezpłatny.

Trwa już nabór do poszczególnych sekcji. Zapisywać się można pod tel. 602 24 58 40, emailowo na spst@wp.pl oraz poprzez kontakt z instruktorami, którzy prowadzili zajęcia w ubiegłych latach.

Miejsce realizacji: Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno – Teatralne „Stacja Szamocin” 64- 820 Szamocin ul. Dworcowa 17 A

Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych oraz osoby ze szczególnymi potrzebami z Szamocina i okolic (powiat chodzieski oraz pilski).

Oba programy są dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Herb Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Logo Stacji Szamocin
Logo Grupy Tense