Pamięć ciała

Pamięć ciała

Zakończyły się warsztaty artystyczne PAMIĘĆ CIAŁA z elementami japońskiego tańca butoh.

Poprzez ćwiczenia i improwizacje uczestnicy szukali w sobie wewnętrznych obrazów dla własnej, indywidualnej ekspresji. Artyści korzystali z wyobraźni, bagażu doświadczeń oraz fizycznej, mentalnej i duchowej pamięci organizmu. Prowadząca bardzo profesjonalnie i z pasją zajęcia Barbara Prądzyńska proponowała różne techniki teatru fizycznego, głównie z japońskiego tańca butoh.

Podczas kilku dni, pracy grupowej i indywidualnej, powstały etiudy, wypracowane przez uczestników, które zostały zaprezentowane przed kameralną publicznością.

Odbył się finałowy pokaz butoh. Uczestnicy i widzowie odbyli swoistą podróż w przestrzeni wokół dworca oraz w salach teatralnych.

Na stacji spotkały się osoby w różnym wieku i z różnym doświadczeniem teatralnym i życiowym.

Dodatkową atrakcją był występ Marty Andrzejczyk ( Biały Teatr z Olsztyna ) w monodramie „Letnie małżeństwo” w oraz sesja relaksacyjna mis tybetańskich, którą zaprezentował uczestnikom warsztatów Darek Olejniczak.

Były to bardzo pracowite dni, intensywne zajęcia, i atmosfera wzajemnego wsparcia. Dużo radości i śmiechu, śpiewania.

Barbara Prądzyńska po spotkaniu pisała na FB : „Pamięć ciała” na Stacji Szamocin staje się corocznym zwyczajem. Za każdym razem niepowtarzalnym i wyjątkowym!!! Tym razem spotkanie było mocno kobiece, mądre, radosne… bliskie i czułe…

Dziękuję Wam z całej duszy”.

Zdjęcia wykonały: Barbara Prądzyńska, Milena Rybarczyk i Kasia Piórek.