Pociąg Do Sztuki

Pociąg Do Sztuki

Projekt „Pociąg do sztuki” rozpędził się i nadrabia zaległości, po przymusowym pandemicznym postoju. Aktorzy Teatru Stacja Szamocin występowali z lalkowymi spektaklami-wreszcie „na żywo” !!! Najpierw występy dla wychowanków OHP – prezentacja 2 spektakli baśni braci Grimm „Braciszek i siostrzyczka„. W lokalnych szkołach i przedszkolach teatr zagrał w ciągu dwóch tygodni 22 przedstawienia.

Ruszyła AKADEMIA MŁODYCH LIDERÓW.Spotykały się sekcje: kuglarsko-cyrkowe ( instruktorzy Monika i Karol Bykowscy), teatralna ( reżyserka Luba Zarembińska), fotograficzna ( instruktorka Milena Rybarczyk), plastyczna ( warsztaty z Natalią Sass)

Nasz ulubiony cykl „Twój Szamocin-Twoja historia” rozpoczął się 26 czerwca w godzinach wieczornych. Tematem była historia dworca PKP w Szamocinie. Odbyła się się projekcja fotograficzno-filmowa, wystawa archiwalnych zdjęć starej stacji na szachulcowej ścianie spichlerza Tollerów i ekspozycja gadżetów kolejowych. Cieszymy się, że wielu mieszkańców uczestniczyło w tym wydarzeniu. Dziękujemy Iwonie Jabłońskiej, właścicielce Starej Skrzyni za udostępnienie przestrzeni i pomoc w organizacji a także władzom miasta oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa.

1 lipca w sali teatralnej Teatru Stacja Szamocin odbyło się otwarcie wystawy w ramach projektu „Polska w Europie„,finansowanego przez Europejski Korpus Solidarności, realizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową i Branżową Szkołę I stopnia w Szamocinie. Wystawa trwała dwa tygodnie.

Trzyletni projekt, dofinansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.