Każdy ma talent

Każdy ma talent

Stacja Szamocin 19 lipca wystąpił w Gamie w Letnicy ze spektaklem dla dzieci Tancereczka i kominiarczyk wg H. Ch. Andersena w wykonaniu Luby Zarembińskiej, połączone z warsztatami aktorsko  lalkowymi. Natomiast 20 odbyły się warsztaty artystyczne w ramach projektu Każdy ma talent, organizowanym w roku korczakowskim.

Program finansowany jest ze środków przyznanych w 2012 roku z Samorządu Województwa Pomorskiego.

Dzieci uczyły się oklejania techniką papiere mache lalek, tworzyły pacynki i uczyły się animacji w tej technice. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, na których mali uczestnicy poznawali inne techniki lalkowe. Szczególnie zainteresowała ich marionetka ze spektaklu teatru z Szamocina Pan Huczek, ale chętnie bawiły się też przedmiotami i formami z innych przedstawień Stacji Szamocin, min. lalkami z parasolek. W warsztatach inicjowane były działania, uwzględniające wiek dzieci, ich umiejętności integrowania się we wspólnej zabawie, zdolności animacyjne i talenty aktorskie. Bardzo podobała się piosenka łemkowska Czyje to koniki, której nauczyła dzieci aktorka i reżyserka Luba Zarembińska

GAMA – Gdański Archipelag Kultury znajduje się w Letnicy, dzielnicy przemysłowo – mieszkaniowej położonej między Zielonym Trójkątem a Nowym Portem. Działania Klubu skierowane są na dotarcie do dzieci uzdolnionych artystycznie oraz zagrożonych patologią. Organizowane są dla nich zajęcia rozwijające zdolności a także prowadzone są czynności wychowawcze mające na celu nauczanie m.in. współpracy w grupie rówieśniczej i wypracowania społecznie pożądanych zachowań.