Pociąg do sztuki 2022

Pociąg do sztuki 2022

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PLAKAT-PDS-projekt-Misha-Lesner-724x1024.jpg

Pociąg do sztuki zatrzymał się na jakiś czas na Stacji Szamocin. Przyjechali na szamociński dworzec seniorzy ze świetlicy z Róży Wielkiej z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szydłowie. Obejrzeli Tancereczkę i kominiarczyka w wykonaniu zawiadowczyni stacji, zjedli ze smakiem pączki i wypili dobra kawę i wyjechali. Tak im się podobało, że wrócą do nas na pewno.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 1651161013200-1-1-1024x771.jpeg
Seniorzy na Stacji Szamocin

Następnego dnia wizyta klasy III B ( Szkołą Podstawowa w Szamocinie) z wychowawczynią panią Sędlak. Uczniowie obejrzeli archiwalne zdjęcia szamocińskiego dworca oraz z linii kolejowej na trasie Chodzież Gołańcz, jak kolej ta powstawała na początku XX wieku. Obejrzeli też filmiki, które tworzyła na Stacji Szamocin kilkanaście lat temu młodzieżowa grupa Pracowni Filmu. Wysłuchali również informacji o aktualnym projekcie Pociąg do sztuki . I na koniec wizyt pamiątkowe zdjęcie na tle starych pocztówek dworcowych, wyeksponowanych na szachulcowej ścianie starego budynku. Bardzo miła i pożyteczna wizyta.

Klasa III b ze Szkoły Podstawowej w Szamocinie na Stacji Szamocin

Zaś 26 ( czwartek godz. 17.00) nasz artystyczny pociąg ruszy do Chrustowa, gdzie działa bardzo oryginalny i na wysokim poziomie rodzinny Teatr Na Strychu. Wraz z Moniką Bykowską, Luba Zarembińska zaprezentują spektakl Perły pieśni wg opowiadania Janusza Korczaka z unikalnymi lalkami Grażyny Rigall z Sopotu. Serdecznie zapraszamy w imieniu naszym, jak i rodziny Gawrońskich.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Lalki-aniolow-ze-spektaklu-Perly-piesni-733x1024.jpg
Perły pieśni”- reż.Luba Zarembińska, lalki Grażyna Rigall

I oczywiście zapraszamy do kolejnych działań Pociągu do sztuki . Jeszcze w tym majowym tygodniu!