Finał finałów

Finał finałów

Od marca 2019 roku na Stacji Szamocin realizowane były dwa projekty z dziedziny edukacji kulturalnej i artystycznej.

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie i w Przedszkolu Akademia Gzuba w Józefowicach oraz w Świetlicy Dla Dzieci Niepełnosprawnych w Łobżenicy odbyły się ostatnie z 25 spektakli Teatru Stacja Szamocin, które były grane w br. w ramach projektu „Teatrzyk zajechał! – kontynuacja edukacji kulturalnej”. Inspirowane opowiadaniem Janusza Korczaka ” Perły pieśni” to najnowsza premiera, w której grały Monika Bykowska oraz Luba Zarembińska, reżyserka przedstawienia. Ta inscenizacja lalkowa stanowi dziesiątą pozycję w repertuarze szamocińskiego teatru, przeznaczonym zarówno dla najmłodszego widza, jak i dla dorosłych.

Niektóre spektakle, jak „Tymoteusz Rym Cim Cim” czy „Zaklęte królestwo”, grane przez ostatnie sezony w Teatrze Gdynia Główna, będą wznowione z nowym składem aktorskim w 2020 roku.

W Szkole Podstawowej w Szamocinie odbył się warsztatowy występ czterech sekcji: kuglarsko – cyrkowej, teatralnej, plastycznej oraz fotograficznej.
Na finałowym pokazie Akademii Młodych Liderów zaprezentowano wybrane elementy sztuki cyrkowej, pod kierunkiem Moniki i Karola Bykowskich. Odbyła się projekcja slajdów, podsumowującej pracę dzieci oraz młodzieży. Powołany w trakcie wielomiesięcznych zajęć Teatrzyk ACHA! wystąpił z premierowym przedstawieniu Kieszonkowe przygody.
Na szkolnym holu wystawę prac wyeksponowała instruktorka Natalia Sass i jej podopieczni z grupy plastycznej oraz fotosy, wykonane przez młodych fotografików, którzy pracowali z Mileną Rybarczyk.

To efekty wielomiesięcznych spotkań artystycznych, które odbywały się nie tylko na Stacji Szamocin. Pokazy i wystawy miały miejsce również m.in. na rynku, połączone z wieczornymi projekcjami z cyklu ” Twój Szamocin – twoja historia”. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem mieszkańców.