Stacja Regeneracja

Stacja Regeneracja

AKCJA #STACJAREGENERACJA

Hej, hej! Hura, hura! W końcu wystartowała akcja #StacjaRegeneracja, macie okazję wesprzeć finansowo remont na Stacji Szamocin! Śledźcie i wspierajcie naszą akcję: https://pomagamy.im/stacjaregeneracja

JAKI JEST CEL?

Chcemy aby działalność ośrodka Społecznego Stowarzyszenia Teatralno-Edukacyjnego „Stacja Szamocin” mogła być prowadzona przez cały rok. Niestety zimą jest to kłopotliwe. Pomieszczenia są ogrzewane za pomocą pieców punktowych. Palenie w nich jest bardzo kosztowne, mało efektywne i uciążliwe bowiem każde z pomieszczeń musi być ogrzewane osobno. Rozwiązaniem byłaby instalacja centralnego ogrzewania z piecem energooszczędnym.

Dodatkowym utrudnieniem jest też brak izolacji dachu. Zimą potęguje uczucie zimna a latem dach mocno się nagrzewa i kumuluje ciepło przez co w pomieszczeniach, w których odbywają się warsztaty i spektakle robi się bardzo duszno.

Chcielibyśmy pozyskać fundusze na instalację ogrzewania i w miarę możliwości też na remont dachu. Projekt jest odpowiedzią na rzeczywistą i pilną potrzebę. Nie wyobrażamy sobie już współcześnie szkół, urzędów, mieszkań, sklepów bez instalacji centralnego ogrzewania. A ten ośrodek i teatr nadal musi tak funkcjonować… Nawet jeśli teatr wystawiałby ? Królowę śniegu? to czy widzowie muszą marznąć?

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli nagrać się i pozwolili sfilmować się. W pierwszym filmiku nie wszyscy „zmieścili się”, ale będą Wasze wypowiedzi, wspomnienia i WSPIERANIE Waszymi autorytetami w następnych prezentacjach. Wielkie podziękowanie dla wolontariuszy i rezydentów Stacji Szamocin z Poznania ( Magdzie -„Malinie Banachowicz, Przemkowi Bembniście ) oraz z Bydgoszczy ( Piotrowi Butkiewiczowi i za pierwszą WPŁATĘ !). A także Wawrzyńcowi Standowiczowi z Trzcianki za filmowanie wywiadów oraz Januszowi Bocianowi z firmy Blackstork Studio ( z Gdańska) za filmowanie oraz montowanie materiału filmowego. Wszystkim ludziom dobrej woli i szczodrości dziękujemy za wpłaty na rzecz dofinansowania założenia centralnego ogrzewania i remont dachu dworcowego. ” Zawiadowca artystyczny” Stacji w Szamocinie.