Strona Stacji Szamocin ponownie ruszyła!!!

Strona Stacji Szamocin ponownie ruszyła!!!

 Stało się to dzięki Firmie GRUPA TENSE z Poznania, którego reprezentantem jest  Adam Skrzypek. Są sponsorami naszej domeny, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Możemy na bieżąco informować o naszych projektach, spektaklach i planach. Aktualnie od wiosny ( do końca roku ) dzieją się na Stacji Szamocin dwa projekty. AKADEMIA MŁODYCH LIDERÓW oraz TEATRZYK ZAJECHAŁ – kontynuacja edukacji kulturalnej.Oba projekty są dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

AKADEMIA MŁODYCH LIDERÓW to projekt cyklu warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywają się w 5 sekcjach.Sztuki fotografowania uczy niezmiennie NATALIA SASS, która wraz ze swoimi podopiecznymi powołali SZAFĘ – czyli SZAMOCIŃSKĄ AKADEMIĘ FOTOGRAFIKÓW AMATORÓW. Trudnej sztuki filmowania uczy JANUSZ BOCIAN z Blackstork Studio z Gdańska.

W pracowni muzycznej MARII i MARCINA SEMRAU sptykają się fani wokalno – muzyczni.

TEATRZYK ZAJECHAŁ! to kontynuacja wieloletniego projektu prezentacji spektakli dla  dzieci i młodzieży oraz warsztatów twórczych w małych miejscowościach, do których nie dociera artystyczny TEATR. Teatr STACJA SZAMOCIN gra w świetlicach terapeutycznych w gminie Szamocin, w małych szkołach i przedszkolach, także realizując ideę „pracy organicznej”. Obecnie w sierpniu przygotowuje nowy spektakl ( premiera we wrześniu br.) w ramach tegoż projektu :  O JONYM Z CYRKU. Planowa ekipa aktorska to: Luba Zarembińska, Monika i Karol Bykowscy.