Teatrzyk zajechał! Kontynuacja edukacji kulturalnej.

Teatrzyk zajechał! Kontynuacja edukacji kulturalnej.

Teatr Stacja Szamocin w ramach projektu z zadania publicznego, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego  Poznaniurealizuje projekt TEATRZYK ZAJECHAŁ! Kontynuacja edukacji kulturalnej. Poprzez prezentację miniatur lalkowych w reżyserii oraz wykonaniu  Luby Zarembińskiej z Teatru Stacja Szamocin i zaproszonych artystów w miejscach , gdzie nie dociera artystyczny teatr dla dzieci ( szkoły, przedszkola oraz świetlice wiejskie z powiatu chodzieskiego oraz gminy Szamocin). Ida Rybarczyk w spektaklu O Jasiu, co po świecie wędrował w świetlicy w Lipiej Górze. Ida Rybarczyk i Norbert Ogoniak z Teatru Planeta M w Lipiej Górze

Jest to forma edukacji kulturalnej dla dzieci, rodziców oraz pedagogów, w czasie spektaklu widzowie zapoznają się z różnorodnymi formami teatru lalek, oglądają historie baśniowe oraz mogą aktywnie uczestniczyć w warsztatach teatralnych. Norbert Ogoniak w spektaklu O Jasiu, co po świecie wędrował – świetlica i bibliteka wiejska w Lipiej Górze.

W najbliższym czasie 15 prezentacji – TANCERECZKA I KOMINIARCZYK” wg H. Ch. Andersena, Przygody Pingwinka, oraz ABECADŁO Z PIECA SPADŁO , z udziałem Marii Lademann z Teatru Planeta M z Poznania.Fotki z poprzednich realizacji wędrującego Teatrzyku.