Projekt DROGA

Projekt DROGA

Plakat_1_Nowa_Siła_Kuratorska_2016VIII edycja Nowej Siły Kuratorskiej to kolejna odsłona jedynego w Polsce festiwalu debiutujących kuratorów sztuk performatywnych i tym samym studentów poznańskiej teatrologii. Festiwal potrwa od 29 kwietnia do 25 maja.

Autorami wykładów, warsztatów oraz pozostałych działań będą popularne postaci ze świata kultury i sztuki takie jak Piotr Gruszczyński, Luba Zarembińska czy prof. Dobrochna Ratajczak.

Podczas festiwalu odbędzie się 5 projektów: m.in.PROJEKT DROGA,będący próbą skonfrontowania motywu drogi w literaturze i filmie, odbędzie się na Stacji Szamocin 20-21maja

To próba skonfrontowania motywu drogi w literaturze i filmie. Wszystkie wydarzenia odbędą na Stacji Szamocin 20 i 21 maja br. Zajmiemy się także motywem wędrówki jako konieczności. W ramach projektu odbędzie się czytanie performatywne fragmentów książki Lalkarz Koenig i ja. Powrót na Dolny Śląsk” Armina Műllera, a także projekcje filmowe oraz wykłady i dyskusje.

Stacja Szamocin, ul. Dworcowa 17A, Szamocin

20 maja, piątek, godzina 17:00

wykład prof. Krzysztofa Kurka

czytanie performatywne fragmentów powieści „Lalkarz König i ja. Powrót na Dolny Śląsk” Armina Müllera oraz teatralna inscenizacja fragmentów powieści w reżyserii Luby Zarembińskiej

21 maja, sobota, godzina 16:00

pokazy filmów drogi poprzedzone wprowadzeniem studentów filmoznawstwa („Mała Miss”, „Kret”, „Pejzaż we mgle”).

Festiwal jest tworzony pod opieką dr Agaty Siwiak, kuratorki i producentki projektów teatralnych i interdyscyplinarnych, nominowanej do Paszportu Polityki 2013. Tegoroczne projekty będą realizowane między innymi we współpracy z Teatrem Polskim i Teatrem Nowym w Poznaniu, Stacją Szamocin i Studiem Teatralnym STA.

Organizatorami festiwalu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundacja Na Rzecz Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego „Cukier Puder”.