Projekty Stacji Szamocin 2016 już !!!

Projekty Stacji Szamocin 2016 już !!!

Znowu TEATRZYK ZAJECHAŁ

plakat_wersja szamocin_2016_na drukarkeProjekt Teatrzyk zajechał – to kontynuacja projektu edukacji kulturalnej, w miejscach, gdzie nie dociera teatr, ponownie jest realizowany od końca kwietnia 2016 roku Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno ? Teatralne STACJA SZAMOCIN. Dotacja z Województwa Wielkopolskiegologo Samorząd Województwa Wielkopolskiego umożliwia prezentację spektakli lalkowych i przeprowadzenie warsztatówDSC_0084 dla dzieci i młodzieży z powiatu chodzieskiego i pilskiego.DSC_0071 Większość przedstawień odbywa się w świetlicach terapeutycznych, ale również w szkołach i przedszkolach oraz lokalnych domach kulturyDSC_0082 a także na Stacji Szamocin Karol Bykowski z Teatru Stacja Szamocin – po spektaklu PAN HUCZEK prowadzi warsztaty lalkowe.

Zwyczajowo grane są autorskie spektakle w reżyserii Luby Zarembińskiej, w których bierze udział reżyserka oraz zaproszeni artyści z Szamocina DSC_0519Tomasz Śróda DSC_0126i Karol Bykowski )

oraz z Teatru Gdynia Główna. Wśród stałych tytułów oraz obsady, są również nowości! Jesienią, we wrześniu zagrany zostanie spektakl Tymoteusz Rym Cim Cim, z zaproszonymi gościnnie aktorami z TrójmiastaIMG_9726 ( Agata MieniukIMG_9643-2 i Bartek Sudak),IMG_9758 w tym, wnuk Zarembińskiej, w roli tytułowej – Tymon Bocian.

ABECADŁO Z PIECA SPADŁO – PREMIERA!!!

kaszubski W październiku !!! Będzie to spektakl edukacyjny, pozwalający dzieciom ( 6, 7 i 8 latkom) poznawać lub utrwalać, poprzez teatr lalek litery alfabetu. Szykuje się sporo atrakcji scenicznych. Do projektu, realizacji premiery, została zaangażowana młoda aktorka Teatru Planeta M z Poznania DSC_0012 Maria Lademann.