Wznowienie Spowiedzi w drewnie

Wznowienie Spowiedzi w drewnie

Agnieszka Ścigała - św. Genowefa - akt składAgnieszka Ścigała gra aktualnie św.Genowefę a Karol Bykowski – Chrystusa Frasobliwego w sztuce Jana Wilkowskiego w reżyserii Luby Zarembińskiej.

Na Stacji Szamocin trwają intensywne próby, w związku z zaproszeniem na BYToffsky Festiwal 2015 . Nasz występ odbędzie się 3 października 2015 w Muzeum w Bytowie o godz. 13.00. Zapraszamy! Gramy wśród oryginalnych, bezcennych rzeźb Jędrzeja Wowry, wybitnego twórcy polskiej sztuki ludowej,sprowadzonych specjalnie na Festiwal z Krakowa.Wowro 7 anioł i dabieł - może się przyda W rolę rzeźbiarza wcieli się Tomasz Śróda ( grający przez wiele, wiele lat … Jezusa Frasobliwego u boku legendarnego Edmunda Świerczyńskiego, zaś kolejna młoda aktorka, córka Tomasza – Julia zagra Kukaśkę1 kNa fotce: KUKAŚKI, grające onegdaj w przedstawieniu Luby Zarembińskiej: od lewej – Ida Bocian, Ala Derwich i Ania Piórek na uroczystym spektaklu – 100- wystawieniu „Spowiedzi w drewnie ” – w Szamocińskim Ośrodku Kultury.rzeźby Roberta Braksatora i Jerzego Bieńka spotkały się w jednym spektakluAktualnie w przedstawieniu używane są formy rzeźb ze spektaklu Teatru 44 ( snycerstwa Jerzego Bieńka z Szamocina) i Roberta Braksatora z Kaszub ( z realizacji „Spowiedzi Wowry” Sopockiej Sceny OFF de Bicz). I kilka fotek z inscenizacji Luby Zarembińskiej z USA.

W 2006 roku Luba Zarembińska została zaproszona do realizacji sztuki Wilkowskiego przez Willamette University w Salem.Powstała wówczas wersja składająca się z autentycznych opowieści Wowry i jego żywotów świętych-The Life of the Saints or the World According to Wowro( Świat według Wowry) Realizacja w USAi Jana Wilkowskiego Confession in Wood.USAPowyższe fotki pochodzą z Willamette University z Salem- występowali studenci Department of Theatre oraz Michel Griggs ( w roli Wowry), znany aktor i reżyser z Portland (stan Oregon).