POP UP w Szamocinie !!!

POP UP w Szamocinie !!!

DSC_0158Nazwa projektu nawiązuje do idei pop-up store  znikający sklep. Pop-up -y pojawiły się na początku XXI w. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Były to sklepy, które otwierały się na krótki czas, oferowały limitowane serie produktów, a po wyprzedaniu towaru były zamykane, pozostawiając swoich klientów w niedosycie, ale też z poczuciem uczestnictwa w wyjątkowej ofercie. Pomysł podchwycili także sprzedawcy produktów okolicznościowych.

DSC_0080Michał Borczuch i zaproszeni artyści m.in. z KrakowaDSC_0108 (aktor –Krzysztof Zarzecki) i Warszawy (scenografka- Dorota Nawrot) oraz z Poznania a także szamocińscy muzycyDSC_0035  Marcin SemrauDSC_0033Sławomir Czapla, Łukasz Gallas) pracują w Szamocinie od tygodnia nad kolejnym, trzecim już, spektaklem z udziałem dzieci z szamocińskiego Domu Dziecka oraz z Teatru Stacja Szamocin.DSC_0113DSC_0139DSC_0125DSC_0096DSC_0074DSC_0045DSC_0133 Materiałem bazowym będą pieśni Gustava Mahlera. Stroną muzyczną zajmuje się Marcin MaseckiDSC_0115 oraz DSC_0108Antoni Beksiak.

Spektakl zostanie zagrany dwukrotnie w Szamocinie pod koniec sierpnia i tyle samo razy w POP-UPie w Krakowie : 17 października – 15 listopada 2015 r.

ORGANIZATORZY: Fundacja GAP i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

PARTNERZY: Teatr Polski w Bydgoszczy, Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Stacja Szamocin.

KURATORZY PROJEKTU: Grzegorz Niziołek, Agata Siwiak.

Koproducentem jest Stowarzyszenie Stacja Szamocin. Koordynatorką prób i pokazów w Szamocinie oraz w Krakowie jest Natalia Gorzelańczyk. Pomaga jej Agnieszka Ścigała z Chodzieży

W październiku 2015 roku w Krakowie na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego otwarty zostanie Teatr POP-UP. Zostali zaproszeni m.in.twórcy-rezydenci POP-UP: Krystian Lupa i Iga Gańczarczyk, Oliver Frljiic, Goran Injac, Agnieszka Jakimiak i Joanna Wichowska, Michał Borczuch, Antoni Beksiak i Marcin Masecki.

.