Chłopcy z Placu Broni

Chłopcy z Placu Broni

Regularnie na Stacji odbywają się próby do spektaklu Chłopcy z Placu Broni wg pięknej powieści węgierskiego pisarza Ferenca Molnara.

Boka i chłopcy z Placu Broni

Boka i chłopcy z Placu Broni

Główne role obsadzone, drugoplanowe powoli znajdują swoich wykonawców, bowiem ekipa dzieci i młodzieży wciąż się powiększa. Na początku naboru do przedstawienia zgłosiła się spora grupka dziewcząt, chociaż jest tylko jedna postać dziewczęca – Maria, siostra Deżo Gereba, to reżyserka znalazła już pomysł, by wszystkie młode adeptki mogły zagrać w tym projekcie. Rolę matki Nemeczka zagra niestrudzona Agnieszka, mama  Laury i Maksa, którzy od 3 sezonów są aktorami Teatru Stacja Szamocin i projektu WIELKOPOLSKA – REWOLUCJE. Chociaż póki co, zmienili mieszkanie z Chodzieży na Piłę ( do Szamocina mają 44 km do pokonania) i walczą z „polskim fachowcami od remontu” i muszą dojeżdżać do Piły – do szkoły. Ale wiemy, że teatralna rodzina A.Ścigały wesprze nas w czasie wakacyjnych prób! Na fotkach z ostatniej próby brakuje odtwórcy głównej roli NEMECZKA – Wiktora, także Kacpra i Julka, którzy zajęci ważnymi sprawami ( lub wyjazdami)- nie mogli być na próbie i są usprawiedliwieni. No i tak, na fotkach widzicie Alka w roli BokiDSC_0043Feri Acza- rola Jakuba,

bracia Spychalscy – młodszy Hubert – Pastorowie, DSC_0046

Karol

starszy Karol – brat Pastor

nowy narybek – Kuba, jeszcze nie wiemy kogo zagra, marzy o roli Czele,DSC_0045 DSC_0057Chłopcy z drużyny Boki i Dziewczyna Maria – gra ją dziś na próbie, Klaudia.

Sprzyjajcie nam, trzymajcie kciuki, by Chłopcy z Palcu Broni, czyli nasi z Placu Dworcowego Stacji Szamocin, sfinalizowali pomysł. A na premierze będziemy ocierać łzy wzruszenia po scenie śmierci głównego bohatera. Kiedy premiera – jeszcze nie wiemy!!!

( Fotki – niestety … Luba Z.)

DSC_0047