Artystyczna wyprawa do Warszawy

Artystyczna wyprawa do Warszawy

Na Stacji Szamocin trwają już przygotowania do kolejnego festiwalu KONSTELACJE TEATRALNE, a tymczasem grupa dzieciaków z naszego teatru oraz z Domu Dziecka wystąpiła ze spektaklem LEPIEJ TAM NIE IDŹ.ZMIANY w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie. Bemowo 4Spektakl był wyreżyserowany przez Michała Borczucha z Teatru Starego w Krakowie, podczas warsztatów w Szamocinie.DSC_0248Projekt WIELKOPOLSKA REWOLUCJE, zrealizowany w 2013 i 2014 roku pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, był pilotowany przez DSC_0009Agatę Siwiak, w ramach programu BUDZIK KULTURALNY.

W czasie zajęć teatralnych oraz w licznych już wyjazdach na gościnne występy pomagali kuratorce DSC_0026Agnieszka ŚcigałaDSC_0386 Natalia Gorzelańczyk DSC_1133oraz Angelika Topolewska.

Szamocińskie dzieci w ubiegłym roku występowały m.in. w Teatrze Starym w Krakowie, w Teatrze Pinokio w Łodzi, w Teatrze Studio w Warszawie, na Międzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu.DSC_0053W sierpniu ponownie odbędą się warsztaty teatralne z Michałem BorczuchemDSC_0111 i z udziałem zawodowych aktorów krakowskich.DSC_0359 Z pewnością powstanie nowy, interesujący spektakl a rewolucyjno -artystyczne dzieci nauczą się dużo nowych rzeczy.