Wiosna na Stacji Szamocin….

Wiosna na Stacji Szamocin….

a tu wiele nowalijek. Majówkę już mamy za sobą i prezentacje spektakli dla dzieci – Stacji Szamocin oraz Planeta M.

Na Stacji Szamocin dzieje się….Zostały powołane sekcje artystyczne. Młodzi adepci uczą się filmować, fotografować, poznają tajniki malarstwa i rysunku oraz sztuki aktorskiej. Może za kilka lat, oni również powrócą i staną się opiekunami artystycznymi kolejnego pokolenia z Szamocina. Aktualnie zajęcia prowadzą instruktorzy, związani z ośrodkiem od wielu lat. Są to członkowie dawnej Pracowni Filmu, działającej w latach 2003 -2005 m.in. Przemek Bembnista.Warsztaty Pracowni Filmu w roku 2004Na fotce wspomnienia z warsztatów Pracowni Filmu z lat 2003 – 2005.

dzieciakiWarsztaty fotograficzne w starej szkole w Józefowicach– projekt  A co wy tu robicie – 2009 r., prowadzone przez Natalię Sass.

Na zajęcia, które regularnie odbywają się na Dworcowej zgłosiło się wielu chętnych (mi.n z pobliskiego Domu Dziecka) ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Działkę plastyczną prowadzi nauczycielka z Zespołu Szkół w Szamocinie Magdalena Zagozda – Rybarczyk oraz Agnieszka Ścigała z Chodzieży, aktorka Teatru Stacja Szamocin. Warsztaty fotograficzne prowadzi Natalia Sass.Galeria pod ChmurkąZaś zajęcia teatralne Luba Zarembińska. Aktualnie odbywają się próby do spektaklu Chłopcy z Placu Broni wg znakomitej książki Ferenca Molnara. W 1999 roku powstała wersja tej inscenizacji. Niestety spektakl nie został dokończony….Teraz mamy nadzieję zrealizować pięknie całość.Chłopcy z Placu Broni z 1999 roku na stacji SzamocinArchiwalne zdjęcie z prób do Chłopców z Placu Broni z 1999 roku. Ci chłopcy z tej fotki to już dorośli mężczyźni. Może pojawią się na nowej premierze….Archiwalne zdjęcie ze spektaklu Chłopcy z Placu Broni Teatru Stacji Szamocin 1999 r.Stacja Szamocin – na zdjęciu z 1999 roku Ryszard Abraham ( Feri Acz i Ariel Wołowicz – jeden z braci Pastorów ( w tle Nemeczek -Wacek Woźniczka)

5.Jakub Szkudlarski i uczestniczki warsztatów fotograficznych w ramach projektu Stacja Szamocin punkt wspierania organizacji pozarządowychWarsztaty fotograficzne w Józefowicach prowadził Jakub Szkudlarski z Gdyni w ramach projektu z 2011 rokuheppening 2003Rok 2003 – liderki Pracowni Filmu przy starym kinie w Szamocinie ( od lewej – Ania Piórek, Kasia Derwich, od prawej Ala Derwich, w środku Ida Bocian i z przodu Bogna Bembnista… i wszystkie potem grały w teatrze m.in. w inscenizacji ulicznej Zamiatacze ulic….)

W związku z brakiem dofinansowania na tego typu stałe warsztaty instruktorzy Stacji Szamocin prowadzą spotkania, jako wolontariusze.