Majówka Teatralna 2015 na Stacji Szamocin

Majówka Teatralna 2015 na Stacji Szamocin

REPERTUAR
Tancereczka i kominiarczyk
wg baśni H. Ch. Andersena

Scenariusz i reżyseria: Luba Zarembińska, obsada: Luba Zarembińska

1 maja 2015, godz. 17.00 Teatr Stacja Szamocin ul. Dworcowa 17 a

Niebo ze wszystkimi gwiazdami było wysoko nad nimi, a wszystkie dachy miasta nisko pod nimi.

– To za wiele dla mnie ! ? powiedziała Tancereczka. Tego nie zniosę. Świat jest za duży! Poszłam za tobą w daleki świat, więc musisz mnie teraz poprowadzić z powrotem, jeśli choć trochę, jeszcze mnie kochasz…t1Na obracającym się stoliku pojawia się teatrzyk w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek, które ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Do tego lalki z parasolek ? czy to możliwe ?t2Stacja Szamocin proponuje teatrzyk przyjazny dziecku. Stawia sobie za cel zainspirowanie dziecięcego widza pomysłami Luby Zarembińskiej i nakłonienie do samodzielnej próby swoich sił w teatrze. I tak jak w poprzednich spektaklach nie zabraknie piosenek śpiewanych a capella oraz pozytywek, tym razem z muzyką Mozarta. Oprócz tego najmłodszych widzów czeka wiele niespodzianek scenicznych, a wśród nich rekwizyty ozdabiane techniką decoupage, które oczarowują i zaskakują. „Tancereczka i kominiarczyk” stwarza magiczną atmosferę do spotkania poprzez teatr dziecka i dorosłego, by porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu.

Teatr Planeta M z PoznaniaBajarka Marynia i gadający kogucik

Scenariusz i reżyseria Magdalena Płaneta

2 maja 2015 r. godz 17.00 Teatr Stacja Szamocin ul. Dworcowa 17 a

Teatr Planeta M spektakl Bajarka Marynia i gadający kogucikTo ciepłe przedstawienie o przyjaźni, o wartości opowiadania, o uważności i o dzieleniu się swoją legendą z drugim człowiekiem. Umieszczenie tej opowieści w świecie pełnym naszego rodzimego folkloru uczy młodego widza jaką skarbnicą jest nasza kultura, odkrywając przed nim wspaniałe ludowe pieśni, instrumenty, znaki, dawne opowieści. MaryniaBajarka Marynia grając na lirze korbowej snuje swe opowieści ,wprawiając w zasłuchanie nie tylko małych widzów, ale też dorosłych, dając im chwilkę wytchnienia od współczesnego, pędzącego świata.

Teatr Planeta M z Poznania Ta Szachrajka Jan Brzechwa, reż. Magdalena Płaneta, muzyka Marcin Mirowski

3 maja 2015 r. godz. 17.00 – Teatr Stacja Szamocin ul. Dworcowa 17 a

Pchła IIDynamiczny, wesoły spektakl dla najmłodszych, ale nie tylko. Na tym spektaklu świetnie bawią się także dorośli uwiedzeni sprawną i humorystyczną grą aktorską młodego zespołu. Przedstawienie zaskakuje oryginalnymi rozwiązaniami, a muzyka doskonałego, teatralnego kompozytora dopełnia tę małą formę, nadając jej dodatkowo wiele przestrzeni w domyśle.

Bilety można kupić w kasie teatru tuż przed spektaklem: normalny cena 10 zł, ulgowy 5 zł.

ZAPRASZAMY !