II Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne w Szamocinie

II Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne w Szamocinie

oficjalny plakat konstelacji format a0Zakończył się DSC_1030nasz II Festiwal Teatralny na Stacji Szamocin.Kon II paradaKonst I.jpg 4Oto werdykt jury.

 Konstelacje Teatralne  Protokół z obrad jury.

W dniach 19-22 czerwca 2014r. w Ośrodku Edukacyjno – Teatralnym Stacja Szamocin w Szamocinie odbył się II Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Publiczność festiwalowa obejrzała 7 spektakli konkursowych oraz 3 spektakle towarzyszące. Werdykt II Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne:

Jury w składzie: Magdalena Płaneta, Agnieszka Motyl, Kamil Mrożek, Kacper Ostrowski, Artur Paczesny postanowiło przyznać:

Wyróżnienie za wrażliwość w stawaniu fundamentalnych pytań egzystencjalnych dla Teatru Nocna Zmiana z Wągrowca.

III nagrodę dla Teatru Gambit za spektakl Barykada

II nagrodę dla Teatru Trupa za spektakl Tunel

I nagrodę dla Teatru FormA za spektakl Apli Papli Bitem Blau

I nagrodę Zawiadowcy Stacji Szamocin, rzeźbę Chrystusa Frasobliwego za realizację wybranych scen w konwencji teatru lalek otrzymuje Teatr Tak z Piły.

II nagrodę Zawiadowcy Stacji Szamocin, czyli lalkę wykonaną przez klasę Ia ze Szkoły Podstawowej w Zacharzynie za dowcipną realizację form lalkowych na ciele aktorki otrzymuje Marta Hołyńska za spektakl Wbrew woli mojej.

Ponadto nagrodę publiczności otrzymuje spektakl Dziecko dla początkujących Chojnickiego Studia Rapsodycznego. obraz-294obraz-252obraz-158obraz-098obraz-700

obraz-881obraz-077obraz-756obraz-06910373479_503002539799645_8085116367242766635_nobraz-411Gratuluję i dziękuję za Waszą obecność na Stacji.obraz-1104 Powracajcie do nas, nie tylko z okazji festiwalu.obraz-1119 Serdecznie dziekuję Teatrowi Płaneta MKonst II finał1 i wolontariuszom Stacji Szamocin za profesjonalne przygotowanie i realizację imprezy. Za Wasz entuzjazm i wiarę w to, że pasją i chęcią można przenosić góry kłopotów oraz problemów, pozyskiwać sponsorów i sprzymierzeńców, przekonywać lokalne władze i media, że Konstelacje są spotkaniem ludzi kochających teatr.Konst I.jpg 1 A także są znakomitą promocją lokalnych inicjatyw, miasta, powiatu i regionu. Z wielką przyjemnością gościliśmy jury.Konst I.jpg 3 Młodych twórców, których droga zaczynała się dawno temu, gdy powstawała z ruin Stacja Szamocin. Byliście pełni entuzjazmu, podobnie, jak ja – wierząc, że stary dworzec jest ku nam i innym ludziom. Gdzie spełniają się marzenia. Jest wymiana energii, miłości i wzajemnego szacunku. I jest nadal miejscem magicznym i nadal dla nas WAŻNYM I TWÓRCZYM.obraz-1109

Dziękuję sponsoromKonst I i darczyńcom.Konst I.jpg 2Wasze DARY były dla Konstelacji bardzo cenne i co tu dużo ukrywać, niezbędne. Mediom serdeczne dzięki za obecność i komentowanie artystycznych prezentacji. Do zobaczenia za rok.obraz-393 Mam nadzieję,że nasz Konstelacyjny Gwiazdozbiór powiększy się o nowych ludzi kochających teatr.obraz-387Kon II foto Płanety koszulki