Podróże rewolucyjnych dzieci z Szamocina

Podróże rewolucyjnych dzieci z Szamocina

DSC_0135Młodzi aktorzy z Szamocina, biorący udział od ubiegłego roku w projekcie REWOLUCJE WIELKOPOLSKALogo Rewolucji w ramach programu BUDZIK KULTURALNY Budzik kult logoudali się na trzy wyprawy artystyczne. DSC_0142Przed wyjazdem ekscytacji było wiele. Oprócz prób i przygotowań do poważnych występów, w tak renomowanych miejscach, sądzimy,że znakomitą frajdąDSC_0359 i atrakcją było zwiedzanie KrakowaDSC_0008Łodzi DSC_0011 i Poznania.

Pokazy spektaklu LEPIEJ TAM NIE IDŹ, w reżyserii Michała Borczucha  odbyły się w Teatrze Starym w Krakowie,DSC_0468Teatrze Lalek Pinokio w ŁodziDSC_0114 oraz na festiwalu Malta w Poznaniu. DSC_0292Teatralną podróż organizowała i pilotowała DSC_0386Natalia Gorzelańczyk z teatru Planeta M z Poznania.

Dzieciom towarzyszyła mama Laury i Maxa oraz aktorka teatru Stacja Szamocin DSC_0026Agnieszka ŚcigałaDSC_0065oraz wychowawcy Domu Dziecka.

Od 1 lipca na Stacji odbywać się będą próby, stanowiące kontynuację i nową odsłonę projektu M.Borczucha i współpracującego z nim zespołu artystówDSC_0530(aktor Krzysztof Zarzecki, artystka wideo Małgorzata Mazur i scenografka Dorota Nawrot) z dziećmi związanymi ze stowarzyszeniem Stacja Szamocin Luby Zarembińskiej oraz z Domem Dziecka w Szamocinie. DSC_0430W zeszłym roku na Stacji powstał spektakl pt Lepiej tam nie idź, dla którego luźną inspiracją było opowiadanie Howarda Philipsa Lovecrafta Zew Cthulhu. Dziecięcy aktorzy wcielają się w rozmaite potwory szalone, dziwne, piękne, a czasem przerażające, toczące symboliczna walkę dobra ze złem.DSC_0222

W tym roku odbędzie się praca nad nową wersją przedstawienia pt. Lepiej tam nie idź. Zmiany.DSC_0440Zaproszona zostanie jeszcze jedna grupa dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, znajdującej się w Studzieńcu, nieopodal Szamocina .DSC_0139 W Studzieńcu pracować będzie Jacqueline Sobiszewski. Artystka zeszłego lata wspierała pracę nad spektaklem, jako reżyserka światła i autorka zdjęć. Tym razem będzie to jej autorski projekt fotograficzny. Finałem będzie wystawa.DSC_0017 Premiera nowej wersji spektaklu, wystawa i pokaz efektów warsztatów odbędą się 6 lipca na Stacji Szamocin.DSC_0585
Dzieci z dwóch miejscowości będą mogły poznać się, zobaczyć rezultaty
twórczej zabawy i wspólnie świętować.

Kuratorką projektu DSC_0385jest AGATA SIWIAK. DSC_1133Koordynatorką ANGELIKA TOPOLEWSKA.

rewolucje logo   Program jest finansowany przez Departament Kultury Urzędu Wojewódzkiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Współpraca: Dom Dziecka w Szamocinie, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w StudzieńcuStudzieniec logo Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Stacja Szamocin, CK Zamek w Poznaniu.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na spektakl w Szamocinie: mailowo (biuro@wielkopolska-rewolucje.pl).