Rewolucje na Stacji Szamocin

Rewolucje na Stacji Szamocin

Od 7 sierpnia na Stacji Szamocin trwają warsztaty ( teatralno- scenograficzne, sztuki wideo oraz fotograficzne)IMG_3257 w ramach projektu WIELKOPOLSKA REWOLUCJE 2013, realizowane pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Liderką i realizatorką programu jest AGATA SIWIAK, IMG_3264 z Departamentu Kultury Urzędu Wojewódzkiego w PoznaniuIMG_3479zaś koordynatorką warsztatów Angelika Topolewska.

W codziennej pracy pomagają wolontariuszki Natalia Gorzelańczyk z Teatru Planeta M z Poznania, Natalia Sass ze Stacji Szamocin oraz asystent reżysera Michał Korda z Tucholi.

W zajęciach uczestniczą dzieci oraz młodzież z Domu Dziecka w Szamocinie, młodzi aktorzy Teatru Stacja Szamocin oraz indywidualne osoby, razem 16 osób. Spektakl warsztatowy przygotowuje znakomity reżyser MICHAŁ BORCZUCH.IMG_3397 Zajęcia prowadzą Marta Ojrzyńska i Krzysztof Zarzecki, aktorzy Teatru Starego, scenografka Dorota Nawrot, artystka sztuki wideo Małgorzata Mazur oraz reżyserka światła Jacqueline Sobiszewska.

3 i 4 września odbędą się premiery pokazu warsztatowego, na które serdecznie zapraszamy widzów z Szamocina oraz okolic. IMG_3336

10 grudnia w Teatrze Nowym w Poznaniu odbędzie się wielki finał z udziałem wszystkich uczestników Wielkopolskich Rewolucji 2013, również z udziałem szamocińskich adeptów.

NOTKA O REALIZATORACH

MICHAŁ BORCZUCH

W spektaklach reżysera, związanego przede wszystkim z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, centralne miejsce zajmuje dzieciństwo, z perspektywy, którego opisuje współczesną kulturę. Nominowany w 2012 roku do Paszportów Polityki za wrażliwość, która pozwala mu stwarzać teatralne światy niezwykłe, nieoczywiste, zaskakujące, ale zawsze bardzo osobiste- artysta tym razem opowie o dzieciństwie nie z desek repertuarowego teatru, a ustami samych dzieci. Powstanie przedstawienie teatralne w konwencji fantasy, w którym kilkanaścioro małych mieszkańców miasteczka Szamocin, rozegra symboliczną walkę dobra ze złem.Dziecięcy aktorzy sami wykonają scenografię zaprojektowaną wspólnie ze scenografką Dorotą Nawrot, a w przedstawieniu partnerować im będą aktorzy Starego Teatru Marta Ojrzyńska i Krzysztof Zarzecki. Za projekcje odpowiedzialna będzie artystka video Małgorzata Mazur. Zarówno próby, jak i prezentacje spektaklu odbędą się w miejscu równie poetyckim i tajemniczym, co teatralny świat Borczucha: na opuszczonym dworcu w Szamocinie.

Partnerzy: Dom Dziecka w Szamocinie, Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Stacja Szamocin, Szamociński Ośrodek Kultury, Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu