SZAL – SZAMOCIŃSKA AKADEMIA LIDEREK

SZAL – SZAMOCIŃSKA AKADEMIA LIDEREK

Spruj starocie i przywieź kłębki włóczki na Stację Szamocin, będziemy, w symboliczny sposób szydełkować, sztrykować i heklować – stwarzać wspólną, twórczą, odżywczą ideę kobiecej aktywności.
Wyzwalać się od stereotypów i uczyć się, jak się w życiu spełniać!
Przywieź też swój ulubiony, zwiewny SZAL,
którego nie będzie Ci żal zostawić u nas.
Z kolorów, barw i różnorodnych wzorów,
połączymy, w jak najdłuższy, oby niekończący się SZAL.

Inauguruję
SZAL, czyli SZAMOCIŃSKĄ AKADEMIĘ LIDEREK. 

I całkowicie BEZPŁATNIE zapraszam kobiety do udziału w cyklu szkoleń, spotkań, warsztatów i prezentacji od czerwca do grudnia 2013 roku.

Dzięki dotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w ramach programu Ministerstwa Pracy Płacy i Polityki Społecznej

fio

BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Zapewniamy:
– warsztaty, szkolenia i konsultacje
– udział w realizacji etiudy terenowej
– podziwianie dorobku artystycznego Teatru Planeta M z Poznania i Stacji Szamocin oraz  
  zaproszonych artystów    
– współtworzenie wystaw oraz instalacji
– materiały informacyjne
– noclegi i 1 posiłek dziennie lub poczęstunek (nie zwracamy kosztów dojazdu)
– a także udział w filmowaniu SZALowego spotu ( lipiec)

Zapisujcie się od dziś, bo ilość miejsc ograniczona (po 15 osób na każdym spotkaniu).
Nie musisz wypełniać karty zgłoszeń napisz do mnie lub do koordynatorki Magdaleny Banachowicz, ciepły list o sobie, czym się zajmujesz i czym chciałabyś się zajmować i czego chcesz się nauczyć. Możesz ujawnić wiek, stan cywilny, tudzież inne charakteryzujące Cię informacje, ale, jeśli nie chcesz, to nie. Możesz dołączyć fotografię.
Nie zapomnij podać danych kontaktowych: adres, telefon, email, ew. strona internetowa, Facebook. Aha, no i czy jesteś wegetarianką, weganką itd…
I koniecznie, na który termin się wpisujesz.
Czekamy na listy i zgłoszenia.

Słowo od zawiadowcy artystycznego Stacji Szamocin.

Główną ideą projektu jest przygotowanie kobiet do aktywności zawodowej oraz zachęcenie do pełnienia istotnych ról w życiu publicznym.
Program jest skierowany do kobiet w każdym wieku, z różnych środowisk, z całego kraju, do niespokojnych duchem, o pasji społecznikowskiej, które poszukują dróg samorealizacji, chcą się uczyć, odmieniać własną sytuację i pomagać innym. Także do kobiet bezrobotnych, które chcą odmienić swój los i wyrwać się z rutynowych zajęć.
I najważniejsze, podczas wspólnych zajęć, poznamy się, zawiążemy znajomości i przyjaźnie i być może przygotujemy wspólny projekt.

REALIZACJA IDEI:
ukażemy tzw. dobre praktyki, sprawdzone metody pracy animacyjnej w lokalnym środowisku,   wypracowane przez 16 lat działalności naszej organizacji
nauczymy, jak pozyskiwać fundusze, jak pisać wnioski o dotacje i twórczo wdrażać w życie innowacyjne projekty,
doradzimy, jak poszerzać kompetencje w wybranej dziedzinie i jak rozwijać umiejętności menadżerskie,
zaprezentujemy efekty projektów Stacji Szamocin oraz innych stowarzyszeń,
pokażemy jak pasja , wybór właściwego miejsca i czasu, konsekwencja, nowoczesne technologie i sposoby zdobywania informacji, poprowadzą do sukcesu i dają satysfakcję,
zainspirujemy do inicjatyw na rzecz innych i wesprzemy w podejmowaniu odważnych decyzji: doradzimy, jak pozbyć się strachu przed utratą pracy i jak uwolnić się od toksycznego pracodawcy,
zorganizujemy warsztaty komputerowe, doradzimy, jak założyć i prowadzić firmę i gdzie szukać funduszy na działalność,
powiemy Wam, jak podwyższyć swe umiejętności , jak rozwinąć indywidualne cechy osobowości i jak zdobyć wiedzę, która wyzwala życiowy potencjał,
zapewnimy atrakcje i niespodzianki.

 

I spotkanie od 26 do 30 czerwca 2013 r.
MYŚLIMY PROJEKTEM,PROJEKTUJEMY MYŚLI
(zgłoszenia do 22 czerwca br. )

Beneficjentki: Panie z małych miejscowości z ograniczonym dostępem do profesjonalnego wsparcia, oraz z dużych miast, w których trzeba wspomóc współmieszkańców, głównie dzieci, młodzież i osoby starsze * pracownice bibliotek, domów kultury i świetlic socjoterapeutycznych * sołtysowe i radne (lub kandydatki na te funkcje) *nauczycielki szkół i przedszkoli *panie z Kół Gospodyń Wiejskich * animatorki, które chcą pracować na rzecz lokalnych społeczności * wszystkie inne kobiety, które chcą wziąć udział w naszym projekcie.

TEMATY * nauka pisania projektów (generowania wniosków), poprzedzona etiudą terenową w pobliskiej wsi * poznanie techniki rozpoznawania potrzeb środowiska metodą SWOT , możliwości zdobywania środków i sposoby wypełniania formularzy, m.in. techniki EBOI * główne zasady powoływania organizacji pozarządowych oraz zakładania własnej firmy.
Trenerka, przeprowadzi spotkanie i zaprezentuje metodę coachingu, pomagającą wytyczać konkretne działania, podejmować trafne decyzje i pełniej korzystać ze swoich naturalnych umiejętności.
Na warsztatach autoprezentacji wskażemy podstawowe techniki, które ośmielą i pomogą np. w wypowiedziach publicznych.
Szkolenie będzie okazją do poznania innych osób i ich problemów i zachętą do wspólnych działań i zmian. Teatry Stacja Szamocin i Planeta M zaprezentują swój dorobek społeczny i artystyczny ? spektakle, prezentacje multimedialne i wystawy.

II SPOTKANIE od 17 do 21 lipca 2013 r.
„Jak realizować projekty artystyczne, łączące ideę pracy edukacyjnej i społecznej”
( zgłoszenia do 10 lipca br.)


Beneficjentki : Studentki i absolwentki kierunków artystycznych i humanistycznych wyższych szkół oraz artystki.

TEMATY * jak radzić sobie w sytuacji wolnorynkowej * jak wykorzystać swój potencjał, wiedzę i talent
* jak skonstruować projekt i go zrealizować (na przykładzie Stacji Szamocin – adaptacji zrujnowanego miejsca na ośrodek łączący edukację, sztukę i działalność prospołeczną *etiuda terenowa jako metoda diagnozowania środowiska i analiza potrzeb dzielnicy Marianka * stworzenie wystawy/ instalacji na bazie zebranych informacji i włączenie ludności do współdziałania * realizacja idei w krótkim czasie i określonych warunkach * informacja o możliwościach zdobywania grantów lokalnych, ogólnopolskich i europejskich * przedsiębiorczość, która pomaga odnaleźć się na rynku pracy * udział w filmowaniu kobiecego SZALonego * SZALowego spotu.

III spotkanie od 21 do 25 sierpnia 2013 r.
OD DOTACJI DO DOTACJI
(zgłoszenia do 15 sierpnia br. )

Beneficjentki: Członkinie organizacji pozarządowych oraz panie, które przymierzają się do założenia własnego stowarzyszenia lub fundacji ( z priorytetem dla stowarzyszeń początkujących) i kobiety, które już działają, ale jeszcze nie podjęły decyzji, czy tę działalność sformalizować powołując własne stowarzyszenie.
Proponowany przez nas program da im wiedzę, jak formalnie powołać taką strukturę, jak działać profesjonalnie, gdzie zdobyć informacje na temat pozyskiwania środków i jakie możliwości da im ta wiedza.
Omówimy problemy, jakie napotykają polskie organizacje pozarządowe i zapoznamy z podstawowymi przepisami regulującymi ich funkcjonowanie.
Spotkanie rozpocznie się od realizacja etiudy terenowej, jako metody diagnozowania środowiska i analizy jego potrzeb. Odbędzie się w miejscowości, która jest nazywana „sypialnią Piły”. Po zebraniu informacji i zdokumentowaniu miejscowości uczestniczki będą generować wnioski o dotacje.
Zaproszeni wykładowcy przedstawią nowoczesne metody zarządzania organizacją, wskażą niezbędne narzędzia oraz poinformują o możliwościach udziału w konkursach granatowych a także pozyskiwania środków lokalnych, m.in. w Lokalnych Grupach Działania.

III spotkanie od 18 do 22 września 2013 r.
(zgłoszenia do 10 września br. lub od razu po wybranym spotkaniu)
Temat: Warsztaty NIESAMOWITE POLKI: otwarte 5-dniowe warsztaty, dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentki, wójtów i burmistrzów.

Beneficjenci : wszyscy chętni, również mężczyźni i uczestniczki poprzednich spotkań.
Na to spotkanie zaproszę również kobiety, które już sprawują rządy w polskich miastach i wsiach

W czasie warsztatów ich uczestnicy poznają dobre i negatywne strony piastowania urzędu przez kobiety, specyfikę ich pracy i ” mamy nadzieję” pozbędą się obaw przed decyzją wystartowania w konkursach na owe „męskie” stanowiska.
Planujemy prelekcje na temat partycypacji kobiet w życiu społecznym i politycznym oraz aktywności polskich w kobiet w polityce w czasach zamierzchłych i współcześnie, na tle europejskim i światowym.
Spotkanie ma na celu zmobilizowanie kobiet do większej aktywności w życiu społecznym. Między wykładami będą odbywać się warsztaty autoprezentacji i wystąpień publicznych, wizażu, kreowania własnego wizerunku, walki z kompleksami, ruchu, świadomości ciała, techniki operowania głosem improwizacji teatralnych oraz technik innych wspomagających wystąpienia publicznych.
Na to spotkanie zaprosimy znaną polską kobietę, która odniosła sukces, a jej działania przyczyniły się do zamian społecznych.
Planujemy zaprosić jedną z 7 Polek, które pełnią funkcje prezydentek miast, a przy okazji pokazać jak organizuje się konferencję prasową i inne zdarzenia wokół ważnej, politycznej wizyty. Pokażemy koncert lokalnej orkiestry big band-owej i prezentacje teatrów Planeta M i Stacji Szamocin o tematyce kobiecej.

Październik 2013 r. (terminy podam później).
Warsztaty specjalistyczne: 2-dniowe kurs komputerowe dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Beneficjentki: Animatorki i kobiety z miasta i gminy Szamocin oraz starostwa powiatowego Chodzież

Zajęcia mają nauczyć uczestniczki posługiwania się nowoczesnym sprzętem, zdobywania i przetwarzania informacji, poznania podstawowych programów, umożliwiających np. uaktualniania strony internetowej, przetwarzania fotografii i filmików.

Listopad 2013 r. (terminy podam później).
Warsztaty specjalistyczne: 3-dniowe kursy przedsiębiorczości
?Jak założyć firmę i zdobyć dofinansowanie * kobieta pracodawca i kobieta pracownik * firma przyjazna macierzyństwu?

Beneficjentki: Kobiety od 18 lat do 101- z całej Polski.

Warsztaty mają zachęcić kobiety do prowadzenia własnej firmy biznesowej, otrzymają informacje, gdzie jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie należy szukać finansów, jak krok po kroku stawać się niezależnym przedsiębiorcą i jak robić profesjonalnie biznesplan.

Ponadto konsultacje i spotkania na temat pozyskiwania środków, w tym unijnych, pomogą zdobyć informację jak i gdzie szukać dofinansowania i jak je rozliczać. Szkolenie ma ośmielić beneficjentki do zdobywania tych środków bez obaw, że to jest za trudne.

Grudzień 2013 r. (terminy podam później).
Lokalne spotkanie liderek
Beneficjentki: Animatorki, radne, sołtysowe, zaproszeni przedstawicielki lokalnej władzy z powiatów: chodzieskiego, pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego.

Celem spotkania jest przedstawienie rezultatów projektu, zaprezentowanie działalności kobiet w dziedzinie animacji społecznej i zaplanowanie wspólnego programu oraz prezentacja dokumentacji z realizacji programu, dorobku Stacji Szamocin, a także pokazy artystyczne i niespodzianki.

NASZE KONTAKTY zapisz je do ULUBIONYCH
Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno Teatralne Stacja Szamocin

ul. Dworcowa 17 A, 64-820 Szamocin
Luba Zarembińska koordynatorka, tel. 602 24 58 40
e-mail: spst@wp.pl
www.stacjaszamocin.pl
Magdalena Banachowicz –  koordynatorka, tel. 506 93 37 04
e-mail:biuro@teatrpalnetam.pl
e-mail: idealmakeup@gmail.com

Szczegółowe informacje oraz program wyślemy uczestniczkom, które podadzą dane kontaktowe; znajdziecie je także na stronie www. stacjaszamocin i Facebook-u Stacji Szamocin i Luby Zarembińskiej.