OTWARTA PRACOWNIA W GDYNI I TEATR STACJA SZAMOCIN

OTWARTA PRACOWNIA W GDYNI I TEATR STACJA SZAMOCIN

Katarzyna Bielicka z Otwartej Pracowni w Gdyni i Luba Zarembińska z Teatru Stacja Szamocin postanowiły połączyć się artystycznie. Dopełnieniem warsztatów ceramicznych oraz innych kreatywnych działań, będą comiesięczne prezentacje spektakli  dla dzieci z Szamocina z cyklu ABC teatru lalek.

Foto – Przemysław Pachut (  za zgodą K. Bielickiej)

Pracownia działa w centrum Gdyni od jesieni ubiegłego roku. Tu można miło, pożytecznie i twórczo spędzić wolny czas. Na zajęciach młodzież i dzieci odkrywają tajemnice materiału, jakim jest glina, bawią się i tworzą swoje figurki. Uczestnicy poznają podstawowe techniki lepienia, metody suszenia, dekoracji, malowania i szkliwienia. Spotkania są również doskonałą okazją wyrażenia siebie, wzbudzenia nowych zainteresowań oraz kształtowania wrażliwości.

SPEKTAKLE W DNIACH 16 MARCA (SOBOTA) I 24 MARCA (NIEDZIELA) ODWOŁANE Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORÓW.

ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ W KWIETNIU.

OTWARTA PRACOWNIA

ul.Władysława IV 53/2

81-384 Gdynia

Tel. 696 076 025

www.otwartapracownia.eu

Zairzyj do pracowni

LALKI Z PARASOLEK – czy to możliwe ?
Na obracającym się stoliku Luba Zarembińska realizuje spektakl w jednoosobowym wykonaniu w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek, które ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Oprócz tego najmłodszych widzów czeka wiele niespodzianek scenicznych, a wśród nich rekwizyty ozdabiane modną obecnie techniką decoupage, które oczarowują i zaskakują. Użyte są pozytywki, tym razem z muzyką Mozarta a piosenki są śpiewane a capella.

„Tancereczka i Kominiarczyk” stwarza magiczną atmosferę do spotkania w teatrze dziecka i dorosłego, by porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu. Po spektaklu omówienie i prezentacja różnych technik lalkowych, „zabawa w teatr”, nauka piosenki i rozmowa o Mozarcie.

Foto: Lidia Woźniczka