Spektakl Przygody pingwina Pik – Poka

Spektakl Przygody pingwina Pik – Poka

TEATR STACJA SZAMOCIN
proponuje spektakle dla dzieci
z cyklu ABC teatru lalek

Celem programu jest zapoznanie dzieci z różnorodnymi formami teatru lalkowego. Na program, który trwa 60 minut, składają się: prezentacja małej formy scenicznej w konwencji wybranej techniki lalkowej, rozmowa z dziećmi, pokaz animacji, wspólna zabawa i twórcze zadania. Program przeznaczone dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klasy 1-5 szkoły podstawowej.
Spektakl ?Przygody Pingwinka?opowiada o perypetiach i rozterkach małego Pik Poka, który na rodzinnej Wyspie Śniegowych Burz spotyka kaczkę Kwi Kwe. Kaczuszka opowiada mu o Łabędzim Jeziorze, gdzie jest ciepło i można zobaczyć piękne fruwające motyle i pachnące fiołki. Pingwinek udaje się w podróż, by poznać nieznaną krainę. Czasami spotykają go trudności ale wszystko układa się harmonijnie i optymistycznie. W przedstawieniu wykorzystane są papierowe formy, wykonane w tradycyjnej japońskiej technice origami.
Aktorka wyczarowuje na scenie z papieru wszystkich bohaterów sztuki ? pingwina,foki, łabędzie, wieloryba czy samolot. Na oczach widzów animuje postacie i snuje subtelną opowieść. Użycie skromnej ale klarownej techniki pozostawia pole do dziecięcej wyobraźni i wrażliwości a mały widz jest szanowany oraz serdecznie i ciepło traktowany.
W części edukacyjnej przewidziana jest rozmowa z dziećmi o ssakach i o gatunkach wielorybów.

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne: Ośrodek-Teatr STACJA SZAMOCIN
adres: 64-820 Szamocin ul. Dworcowa 17 A ,tel: 0 602 ? 245 ? 840; e ? mail : spst@wp.pl

Założony w 1997 roku na nieczynnej stacji kolejowej w Szamocinie Teatr i Ośrodek edukacyjno ? teatralny znany jest w Polsce jako miejsce twórcze, inspirujące innych oraz z pożytecznej działalności na rzecz kultury lokalnej i w Wielkopolsce. Nagradzany wieloma nagrodami i pozytywnymi opiniami widzów, krytyki i mediów. Założycielka i reżyserka Luba Zarembińska szczególnie dba o dobrą jakość przedstawień a w proponowanym cykl ABC Teatru Lalek spektakle są kameralne, przyjazne i bliskie dziecku, bez natrętnej formy estradowej. Uważne traktowanie małego widza, tematyka wybierana z namysłem oraz różnorodność proponowanych form lalkowych sprawia, że propozycje Stacji Szamocin są okazją do spotkania z teatrem niebanalnym, dalekim od efekciarstwa.
Lubimy, jak dzieci oglądają nasze spektakle razem z dorosłymi.