Teatrzyk zajechał! Kontynuacja edukacji kulturalnej.

Teatr Stacja Szamocin w ramach projektu z zadania publicznego, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego  Poznaniurealizuje projekt TEATRZYK ZAJECHAŁ! Kontynuacja edukacji kulturalnej. Poprzez prezentację miniatur lalkowych w reżyserii oraz wykonaniu  Luby Zarembińskiej z Teatru Stacja Szamocin i zaproszonych artystów w miejscach , gdzie nie dociera artystyczny teatr dla dzieci ( szkoły, przedszkola oraz świetlice wiejskie z powiatu chodzieskiego oraz gminy Szamocin). Ida Rybarczyk w spektaklu O Jasiu, co po świecie wędrował w świetlicy w Lipiej Górze. Ida Rybarczyk i Norbert Ogoniak z Teatru Planeta M w Lipiej Górze

Jest to forma edukacji kulturalnej dla dzieci, rodziców oraz pedagogów, w czasie spektaklu widzowie zapoznają się z różnorodnymi formami teatru lalek, oglądają historie baśniowe oraz mogą aktywnie uczestniczyć w warsztatach teatralnych. Norbert Ogoniak w spektaklu O Jasiu, co po świecie wędrował – świetlica i bibliteka wiejska w Lipiej Górze.

W najbliższym czasie 15 prezentacji – TANCERECZKA I KOMINIARCZYK” wg H. Ch. Andersena, Przygody Pingwinka, oraz ABECADŁO Z PIECA SPADŁO , z udziałem Marii Lademann z Teatru Planeta M z Poznania.Fotki z poprzednich realizacji wędrującego Teatrzyku.

Abecadło wcale z pieca nie spadło – próby w Teatrze Gdynia Główna

ALFABET KASZUBSKI śpiewany w czasie przedstawienia „Abecadło wcale z pieca nie spadło”.

Trwają próby do spektaklu w reżyserii Luby Zarembińskiej w Teatrze Gdynia Główna.

Edukacyjny spektakl lalkowy ABECADŁO WCALE Z PIECA NIE SPADŁO to żartobliwy tytuł, który nawiązuje do znanego wiersza Juliana Tuwima Abecadło z pieca spadło. Inspiracją stały się też wiersze Wandy Chotomskiej Kram z literkami oraz tzw. polskie wierszyki łamiące języki.

Grają Agata Mieniuk,

i Tymon Bocian.

Przedstawienie jest realizowane w ramach stypendium reżyserki przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego. Planowana premiera 19 listopada o godz. 12.00 w Teatrze Fundacji Klinika Kultury.Lalki wykonała Grażyna Rigall z Sopotu.Piosenki : Maria Lademann i Jacek Rubczak z Poznania oraz wykorzystywane z folkloru kaszubskiego m.in. popularny obrazkowy alfabet. Niektóre elementy pomagała wykonać Hania Bembnista z Szamocina. Zdjęcia z prób – Grzegorz Kujawiński z Gdyni Głównej. Wszystkim współtwórcom serdecznie dziękujemy. A przede wszystkim DONATOROWI !