JanuszBocian-01Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 roku życia (w szczególności z powiatu chodzieskiego) na darmowe warsztaty interdyscyplinarne, które odbędą się na Stacji Szamocin (ul. Dworcowa 17a Szamocin) w następujących terminach:

7 maja – reżyseria świateł – instruktor Janusz Bocian

8 maja – warsztaty foto/video – instruktor Wawrzyniec Standowicz

28 maja – warsztaty śpiewu białego – instruktor Jacek Hałas

29 maja – warsztaty teatralne – Instruktor Magda Planeta

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! Liczy się kolejność zgłoszeń.

Reżyseria świateł

Światło to jedna z najważniejszych form wyrazu w teatrze i filmie. Dzięki niemu można zbudować nastrój widza i tworzyć całe opowieści. To światło mówi nam na co mamy patrzeć i co jest najważniejsze. Bez światła nie potrafilibyśmy rozpoznać brył.

Na warsztatach z reżyserii świateł, oprócz podstaw obsługi użytkowania reflektorów, nauczycie się opowiadać światłem, kierować wzrokiem widza, wpływać na jego emocje, budować przestrzeń. Poznacie różnice pomiędzy światłem filmowym i teatralnym, znaczenie barw, kontrastu, i poznacie magiczne właściwości czegoś tak oczywistego jak cień. Zajęcia poprowadzi Janusz Bocian

Foto/video

Warsztaty mają na celu przygotowanie uczestnika do samodzielnego tworzenia materiałów filmowych. W ramach zajęć planowane są wykłady oraz część praktyczna. Wykłady będą dotyczyć podstawowych zagadnień związanych z pracą operatora / scenarzysty / montażysty / dziennikarza, natomiast podczas części praktycznej nagramy i zmontujemy materiał dziennikarski lub krótki klip. Zajęcia poprowadzi Wawrzyniec Standowicz

Warsztaty wokalne/śpiew biały

Szepty, krzyki, zaśpiewy, przyśpiewki, prześpiewanki, piosenki, pieśni ? zapomniany język pozajęzykowej komunikacji. Na warsztatach spróbujemy dowiedzieć się co to jest biały śpiew, śpiew białym głosem, śpiew naturalny? No i do czego właściwie ten -biały- głos może być nam potrzebny? Zajęcia poprowadzi Jacek Hałas

Warsztaty teatralne

Dla mnie liczy się człowiek, jego naturalny potencjał i wewnętrzne piękno, zatem uposażenie go w umiejętności aktorskie nie jest dla mnie wyzwaniem lecz prawdziwą przyjemnością. Kocham moją pracę pedagogiczną bo jest najdoskonalszym, najpełniejszym obcowaniem z człowiekiem. Praca z aktorem to praca z jego duchowością i wrażliwością, a  techniki pracy teatralnej to w moim odczuciu, narzędzia doskonałe- mówi Magdalena Płaneta, prowadząca zajęcia.

 

Zgłoszenia- Kontakt:
Kinga Rybarczyk
tel.725690-601; e-mail: biuro@teatrplaneta.pl

Luba Zarembińska Teatr Stacja Szamocin e mail spst@wp. pl, www. stacjaszamocin. pl, tel 602 24 58 40

 

Support Festiwalu KONSTELACJE TEATRALNE 2016

Konstelacje 2016Warsztatyświatło-video

Dzień dobry!
Zachęcamy dzieci i młodzież z Szamocina oraz z okolicznych miejscowości ( Chodzież, Białośliwie, Budzyń, Margonin, a także z Piły) na bezpłatne interdyscyplinarne warsztaty majowe, organizowane w ramach tegorocznego Festiwalu KONSTELACJE TEATRALNE! Zapisy: http://teatrplanetam.pl/warsztaty-interdyscyplinarne/
KonstelacjeTeatralne

Stacja Szamocin, email spst@wp.pl

tel. 602 24 58 40
7 maja – reżyseria świateł

8 maja – foto/video

28 maja – śpiew biały

29 maja – teatralne.

7 maja – warsztaty z reżyserii świateł! Tymi zajęciami rozpoczniemy cykl weekendowych warsztatów interdyscyplinarnych na Stacji Szamocin.

Czy wiecie, że światło to jedna z najważniejszych form wyrazu w teatrze i filmie?! Dzięki światłu można zbudować nastrój widza i tworzyć całe opowieści. To światło mówi nam na co mamy patrzeć i co jest najważniejsze. Bez światła nie potrafilibyśmy rozpoznać brył.

Na warsztatach z reżyserii świateł, oprócz podstaw obsługi użytkowania reflektorów, nauczycie się opowiadać światłem, kierować wzrokiem widza, wpływać na jego emocje, budować przestrzeń. Poznacie różnice pomiędzy światłem filmowym i teatralnym, znaczenie barw, kontrastu, i poznacie magiczne właściwości czegoś, tak oczywistego jak cień.

JanuszBocian-01  Na zdjęciu wykładowca: Janusz Bocian.

Karta zgłoszeniowa na warsztaty interdyscyplinarne
podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne
Stacja Szamocin 2016

Imię i nazwisko uczestnika warsztatów:

Adres zamieszkania:

Wiek:

PESEL:

Numer dokumentu uczestnika (legitymacja/dowód os.):

Imię i nazwisko rodzica/opiekuna:

Adres zamieszkania:

Seria i nr dowodu osobistego rodzica/opiekuna:

Telefon kontaktowy:

Adres e-mail:

Proszę zaznaczyć w jakich warsztatach będzie uczestniczyło dziecko:

7 maja reżyseria świateł (9:00-19:00)

8 maja foto/video (9:00-19:00)

28 maja śpiew biały (ludowy) (9:00-19:00)

29 maja teatralne (9:00-19:00)

Regulamin warsztatów interdyscyplinarnych:

 1. Wypełnienie formularza jest równoznaczne z uczestnictwem dziecka na warsztatach, które oznaczono w formularzu.
 2. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona!
 3. Wszystkie warsztaty odbędą się w siedzibie Społecznego Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego Stacja Szamocin przy ul. Dworcowej 17a w Szamocinie (stary dworzec kolejowy/wejście od strony dawnych peronów).
 4. Organizator warsztatów zapewnia wykwalifikowaną kadrę wykładowców, jeden poczęstunek oraz zimne i ciepłe napoje podczas warsztatów.
 5. Organizator NIE zwraca kosztów podróży dziecka w miejsce, gdzie odbywają się warsztaty.
 6. Rodzic lub prawny opiekun jest zobowiązany dowieźć/przyprowadzić dziecko w miejsce, gdzie odbywają się warsztaty minimum 10 minut przed rozpoczęciem każdych zajęć (tj. 8:50).
 7. Rodzic lub prawny opiekun jest zobowiązany odebrać dziecko z wyżej wymienionego miejsca po zakończeniu warsztatów, najpóźniej do godziny 19:30. (6 i 7 punkt dotyczy dzieci poniżej trzynastego roku życia i tych, które są spoza miejscowości Szamocin).
 8. W razie sytuacji losowych prosimy o kontakt z organizatorem pod numerem telefonu: 725-690-601
 9. Prosimy o zabranie wygodnego, luźnego stroju i butów na zajęcia.

Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu oraz informacjami o warsztatach interdyscyplinarnych. (Podpisany formularz prosimy zeskanować i wysłać na adres: biuro@teatrplanetam.pl)

______________ _____________________________

Podpis uczestnika Podpis rodzica/prawnego opiekuna

IV Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne jest organizowany przez Stowarzyszenie Teatru Planeta M oraz Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Stacja Szamocin, dzięki współfinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN logo Chodzież starostwo HerbStarostwa Powiatowego w Chodzieży

Urzędu Miasta i Gminy Szamocinherb Szamocina

Szczegóły tu: http://teatrplanetam.pl/warsztaty-interdyscyplinarne/

Majówka teatralna na Stacji Szamocin

Bocian grzywaczZapraszamy na Majówkę teatralną od 30 kwietnia ? 3 maja br. W programie spektakle dla dzieci i jeden dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Wszystkie prezentacje odbędą się w Teatrze Stacja Szamocin ul. Dworcowa 17 A.

Minolta DSC

30.04.2016 r. godz. 12.00 – Teatr Stacja Szamocin -O Jasiu, co po świecie wędrował – przedstawienie dla dzieci. Reżyseria – Luba Zarembińska.

Grają – Tomasz Śróda, Luba Zarembińska

Minolta DSC

Historia o Jasiu, dzielnym rycerzu, który wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. W spektaklu użyte są proste wyraziste płócienne lalki i dekoracja, wykonana w pastelowych kolorach. Mała forma sceniczna pomaga aktorom skupić widzów na wartkiej akcji i pełnych humoru scenkach. W adaptacji realizatorzy zachowali specyficzny język baśni ludowej i narrację, która pozwala poznać piękno języka polskiego.

DSC_011230.04.2016 r. godz.17.00 -Teatr Stacja Szamocin -Chłopcy z Placu Broni – otwarty pokaz warsztatowy. Reżyseria i adaptacja – Luba Zarembińska. DSC_0262Prezentuje się grupa dziecięco – młodzieżowa

IMG_891501.05.2016 r. godz.16.00 – Teatr Stacja Szamocin – Pan Huczek – spektakl dla dzieci i dorosłych. Reżyseria: Luba Zarembińska. Grają- Karol Bykowski i Luba ZarembińskaIMG_5190

Bohaterem opowieści jest samotny, tajemniczy Pan Huczek, który nie może odnaleźć się we współczesnym, tajemniczym i obcym dla niego świecie. Nie zna zwyczajów ludzi, przeznaczenia przedmiotów i zjawisk przyrody. Życie Pana Huczka odmienia przyjaźń z chłopcem o imieniem Mikko. W spektaklu użyte są różnorodne lalki i stare przedmioty codziennego użytku. Wdzięczne piosenki, pozytywki i efekty dźwiękowe podkreślają baśniowy nastrój.

12719255_1656426787940006_8111080203139834804_o (1)02.05.2016 r. godz.17.00. Teatr Planeta M -Monodram -Grop – spektakl dla starszej młodzieży i dorosłych. Scenariusz i reżyseria Magdalena Płaneta.IMG_7799 Wykonanie- Iwo Bochat

Gdzie przebiegają granice sztuki? Do czego ma prawo artysta? Jakie są i jakie być powinny kompetencje moralne twórcy? Dyskusja odbywa się głównie w okolicach relacji twórca-odbiorca, ale czy to jedyna droga, na której powinniśmy zadawać sobie pytanie o granice, morale, o sens?IMG_7817(1) A jeśli nie? Jeśli istnieją wstydliwe mielizny i „trudne sprawy” na drodze od twórcy do twórcy, od ucznia do mistrza, od artysty do producenta…? Czy widz powinien o nich wiedzieć? Czy odbiorca jest w stanie zrozumieć, co czuje artysta gdy umniejsza się jego potencję twórczą? Czy to w ogóle jest jakaś sprawa? Czy to może boleć czy jest wyłącznie śmieszne?

mimi-01-mimi03.05.2016r. godz. 16.00 -Teatr Planeta M – Mimi czarodzieje –spektakl dla dzieci

Scenariusz i reżyseria Magdalena Płaneta
Występują: Kinga Rybarczyk, Norbert Ogoniak

Mimi czarodzieje to urokliwa historia o miłości i czarach. Aktorzy Teatru Planeta M bawią się konwencją starego kina, pantomimy, magii i iluzji. Wyczarowują na naszych oczach świat pełen ciepłych emocji.

Bilety w kasie Teatru, przed prezentacjami

 • dzieci i młodzież – 8 zł

 • dorośli – 12 zł

 • karnet rodzinny – 20 zł

 • pokaz warsztatowy – wstęp wolny

  www.stacjaszamocin.pl, e- mail: spst@wp.pl, tel. 602 24 58 40