Abecadło wędruje

DSC_0746DSC_0673DSC_0681DSC_0017DSC_0004DSC_000121 marca, wiadomo święto Wiosny. Przed przedstawieniem Pik Pok w Szkole Podstawowej w Lipiej Górze, dzieciaki były zaabsorbowane bardziej przebierankami niż występem Teatrzyku Stacji Szamocin. Ale jak zaczął się występ, były skupione i uważne i chętnie brały udział w zadaniach aktorskich, zaproponowanych przez aktorkę Lubę ZarembińskąDSC_0661DSC_0636DSC_0625 W kwietniu – zmiana repertuaru. Prezentowany będzie monodram lalkowy Tancereczka i kominiarczyk wg H. Ch. Andersena z muzyką W. A. Mozarta. Po prezentacjach odbędą się warsztaty lalkowe z udziałem widzów.

Wczoraj 20 marca występ w Przedszkolu i w Szkole Podstawowej w Zacharzynie.DSC_0572DSC_0569DSC_0589DSC_0649DSC_0660DSC_0688

Po przedstawieniu, tradycyjnie odbywają się warsztaty animacji form lalkowych, nauka piosenki i przyjacielskie rozmowy o teatrze i o..życiu.logo MKiDN 2Program jest realizowany dzięki stypendium dla L.Zarembińskiej od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Dziekuję.

 

„Wędrujące abecadło teatru lalek” edukacja teatralna, w miejscach, gdzie nie dociera teatr

IMG_4249

Stypendium półroczne dla Luby Zarembińskiej, przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przedsięwzięcie związane z upowszechnianiem kultury w kategorii: animacja i edukacja kulturalna.icon

Realizacja od 1 stycznia do 30 czerwca 2014 r.

 Miniaturowy teatrzyk dotrze do placówek, gdzie nie bywa artystyczny teatr i przedstawi oryginalną formę zabawy i edukacji, przyjazną i bliską dziecku.IMG_4213Widzowie poznają polskie i europejskie baśnie oraz tematy literackie, realizowane scenicznie poprzez formę nowoczesnego teatru lalek. Po przedstawieniach odbywają się warsztaty, na których widzowie poznają różnorodne techniki animacji lalkami, nauczą się piosenek oraz będą wykonywać twórcze zadania.IMG_4160 Zajęcia i pokazy pozwolą małym widzom sprawdzić się w kreacji aktorskiej, ośmielą, by występować razem z rówieśnikami, ujawnią talenty oraz rozwiną pasje. Dla realizatorki projektu będzie to kolejne twórcze i edukacyjne wyzwanie, pozyskanie nowego widza i poszukiwanie inspiracji.Kameralność spektakli, sprzyjające warunki miejsc znajomych i oswojonych przez dzieci służyć będą twórczemu skupieniu, wzajemnemu poznaniu się i twórczej zabawie.Jest to również propozycja edukacji dla dorosłych: rodziców oraz instruktorów i pedagogów, by zapoznali się z formą edukacji, proponowaną przez artystę.Użyte w spektaklach formy lalkowe oraz plastyka są inspirowane motywami gier i zabaw dziecięcych oraz formami zabawek. DSC_0303Przemyślana i celowa propozycja, by ukazany świat formy był bliski i przyjazny dla małego widza, budził jego ufność i otwartość.DSC_0452Również propozycja twórczego spędzania twórczo czasu, gdzie liczy się kontakt z innymi, żywe relacje i koleżeństwo. DSC_0390Muzyka tylko na żywo, proste instrumenty oraz pozytywki a także śpiew a capella może wyciszyć dzieci i nauczyć słuchania.DSC_0467Prezentacja spektaklu Luby Zarembińskiej Przygody pingwinka oraz warsztaty papierowej formy origami w przedszkolu na osiedlu Smolary w Szamocinie.