SZAL Szamocińska Akademia Liderek

SZAL SZAL SZAL…
Za nami jest już stary rok i noworoczne postanowienia. Na pewno nie jedno z nich było szalowe. 2013 rok upłynął pod hasłem Szamocińskiej Akademii Liderek, było dużo pracy , śmiechu i pozytywnej energii, którą dzieliły się kobiety z całej Polski. Na warsztatach powstało wiele ciekawych pomysłów, zawarto wiele nowych i ciekawych znajomości, trenerzy i wykładowcy na pewno przyczynili się do rozwoju uczestników, a wydarzenia artystyczne z akademią liderek z pewnością były znakomitą odskocznią od szkoleń i wyśmienitą rozrywką. Czasu poświęconego na Szamocińską Akademię Liderek na pewno nie można uznać za zmarnowany. To był bardzo owocny rok, przede wszystkim dzięki dofinansowaniu z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich.
Dziękujemy i życzymy sobie i wam takich projektów!

fioSZALowiczki

SZAL LISTOPADOWY

Mamy jeszcze wolne miejsca!
VI spotkanie 22-24 listopada 2013 r.
Warsztaty specjalistyczne: 3-dniowe kursy przedsiębiorczości
T:?Jak założyć firmę i zdobyć dofinansowanie * kobieta pracodawca i kobieta pracownik * firma przyjazna macierzyństwu?
Wykładowca: Elżbieta Witucka.

Beneficjentki: Kobiety od 18 lat do 101- z całej Polski.

Warsztaty mają zachęcić kobiety do prowadzenia własnej firmy biznesowej, otrzymają informacje, gdzie jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie należy szukać finansów, jak krok po kroku stawać się niezależnym przedsiębiorcą i jak robić profesjonalnie biznesplan.

Ponadto konsultacje i spotkania na temat pozyskiwania środków, w tym unijnych, pomogą zdobyć informację jak i gdzie szukać dofinansowania i jak je rozliczać. Szkolenie ma ośmielić beneficjentki do zdobywania tych środków bez obaw, że to jest za trudne.
mail: spst@wp.pl

Gorąco zapraszamy! Mamy jeszcze wolne miejsca!
VI spotkanie 21-24 listopada 2013 r.
Warsztaty specjalistyczne: 3-dniowe kursy przedsiębiorczości
T:?Jak założyć firmę i zdobyć dofinansowanie * kobieta pracodawca i kobieta pracownik * firma przyjazna macierzyństwu?
Wykładowca: Elżbieta Witucka.

Beneficjentki: Kobiety od 18 lat do 101- z całej Polski.

Warsztaty mają zachęcić kobiety do prowadzenia własnej firmy biznesowej, otrzymają informacje, gdzie jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie należy szukać finansów, jak krok po kroku stawać się niezależnym przedsiębiorcą i jak robić profesjonalnie biznesplan.

Ponadto konsultacje i spotkania na temat pozyskiwania środków, w tym unijnych, pomogą zdobyć informację jak i gdzie szukać dofinansowania i jak je rozliczać. Szkolenie ma ośmielić beneficjentki do zdobywania tych środków bez obaw, że to jest za trudne.

  SZAL PAŹDZIERNIKOWY

Wciąż są wolne miejsca!!

\szala rtystyczny jasioszal artystyczny padziernik

plakat henryka krzywonos1383565_10152007303083755_1198133814_n

Harmonogram do pobrania: SZAL IV spotkanie harmonogram

_________________________________________________________________________

ZAPRASZAMY NA JESIENNY SZAL PAŹDZIERNIKOWY!!! SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!

IV spotkanie 16-20 października 2013 r.
„Myślimy projektem – projektujemy myśli”
Wykładowca Ida Bocian.

Beneficjentki: Panie z małych miejscowości z ograniczonym dostępem do profesjonalnego wsparcia, oraz z dużych miast, w których trzeba wspomóc współmieszkańców, głównie dzieci, młodzież i osoby starsze * pracownice bibliotek, domów kultury i świetlic socjoterapeutycznych * sołtysowe i radne (lub kandydatki na te funkcje) *nauczycielki szkół i przedszkoli *panie z Kół Gospodyń Wiejskich * animatorki, które chcą pracować na rzecz lokalnych społeczności * wszystkie inne kobiety, które chcą wziąć udział w naszym projekcie

TEMATY * nauka pisania projektów (generowania wniosków), poprzedzona etiudą terenową w pobliskiej wsi * poznanie techniki rozpoznawania potrzeb środowiska metodą SWOT , możliwości zdobywania środków i sposoby wypełniania formularzy, m.in. techniki EBOI * główne zasady powoływania organizacji pozarządowych oraz zakładania własnej firmy.
Trenerka, przeprowadzi spotkanie i zaprezentuje metodę coachingu, pomagającą wytyczać konkretne działania, podejmować trafne decyzje i pełniej korzystać ze swoich naturalnych umiejętności.
Na warsztatach autoprezentacji wskażemy podstawowe techniki, które ośmielą i pomogą np. w wypowiedziach publicznych.
Szkolenie będzie okazją do poznania innych osób i ich problemów i zachętą do wspólnych działań i zmian. Teatry Stacja Szamocin i Planeta M zaprezentują swój dorobek społeczny i artystyczny ? spektakle, prezentacje multimedialne i wystawy.

KONTAKT: spst@wp.pl

__________________________________________________________________________

V spotkanie 26-27 października

DWU DNIOWE SPECJALISTYCZNE WARSZTATY KOMPUTEROWE

dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Wykładowca : Mirosław Borkowski.

Beneficjentki: Animatorki i kobiety z miasta i gminy Szamocin oraz powiatu chodzieskiego. Zajęcia mają nauczyć uczestniczki posługiwania się nowoczesnym sprzętem, zdobywania i przetwarzania informacji, poznania podstawowych programów, umożliwiających np. uaktualniania strony internetowej, przetwarzania fotografii i filmików.

Zapraszamy do zapisywania się na warsztaty komputerowe.

____________________________________________________________________

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA SPOTKANIE Z NIEZWYKLA POLKA < LEGENDA SOLIDARNOSCI HENRYKA KRZYWONOS

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z „Niezwykłą Polką” legendą solidarności Henryką Krzywonos, 26 października o godz. 17.00 na Stację Szamocin!! Będzie szalowo! http://www.iwoman.pl/na-serio/ludzie/henryka;krzywonos;jak;bedzie;trzeba;to;sie;wtrace;ale;politykiem;nie;bede,139,0,669835.html

____________________________________________________________________

Zapraszamy do zapisywania się na VI spotkanie SZALU

VI spotkanie 21-24 listopada 2013 r.

Warsztaty specjalistyczne: 3-dniowe kursy przedsiębiorczości T:?Jak założyć firmę i zdobyć dofinansowanie * kobieta pracodawca i kobieta pracownik * firma przyjazna macierzyństwu? Wykładowca: Elżbieta Witucka.

Beneficjentki: Kobiety od 18 lat do 101- z całej Polski. Warsztaty mają zachęcić kobiety do prowadzenia własnej firmy biznesowej, otrzymają informacje, gdzie jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie należy szukać finansów, jak krok po kroku stawać się niezależnym przedsiębiorcą i jak robić profesjonalnie biznesplan. Ponadto konsultacje i spotkania na temat pozyskiwania środków, w tym unijnych, pomogą zdobyć informację jak i gdzie szukać dofinansowania i jak je rozliczać. Szkolenie ma ośmielić beneficjentki do zdobywania tych środków bez obaw, że to jest za trudne.

____________________________________________________________________

W końcu nastąpiła internetowa premiera spotu promującego projekt Szamocińska Akademia Liderek. Wykonany dla Społecznego Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego „Stacja Szamocin”. Zrealizowany przez BlackStork Studio, w reżyserii Janusza Bociana i Marcina Mielczarka.

 

SZAL WRZEŚNIOWY

SZALOWE LIDERKI !
GORĄCO ZAPRASZAMY MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA NA III SPOTKANIE SZAMOCIŃSKIEJ AKADEMII LIDEREK
III spotkanie * 18 -22 września 2013 r.(zgłoszenia do 17 września )

 Na III spotkaniu oprócz warsztatów w tym samym terminie odbywać się będą OTWARTE DLA WSZYSTKICH spotkania dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów, burmistrzów i sołtysów (na otwarte spotkania nie trzeba się zgłaszać i wypełniać karty zgłoszeniowej).

 (zgłoszenia na warsztaty do 14 września br. lub od razu po wybranym spotkaniu)

 Temat: Niesamowite Polki : otwarte 5-dniowe warsztaty, dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów i burmistrzów.

 Beneficjenci : chętni, również mężczyźni i uczestniczki poprzednich spotkań.

 Wykładowcy : Marta Białek -Graczyk i Marek Graczyk.

 W czasie warsztatów ich uczestnicy poznają dobre i negatywne strony piastowania urzędu przez kobiety, specyfikę ich pracy i  mamy nadzieję pozbędą się obaw przed decyzją wystartowania w konkursach na owe męskie stanowiska. Prelekcje na temat partycypacji kobiet w życiu społecznym i politycznym oraz aktywności polskich  kobiet w polityce w czasach zamierzchłych i współcześnie, na tle europejskim i światowym poprowadzi prof. Ewa Graczyk. Spotkanie ma na celu zmobilizowanie kobiet do większej aktywności w życiu społecznym. Między warsztatami będą odbywać się  spotkania  dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów , wójtów i burmistrzów.  O swojej  pracy opowie nam Mirosława Rutkowska -Krupka. Doktor nauk ekonomicznych o specjalności ekonomika miast i regionów. Była prezydentem miasta Piły i wiceprezydentem tego miasta. Nominowana do Tytułu Europejczyk Roku 2005 Elżbieta Palka była Pani Starosta Gostynia. Założycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet JESTEM. Laureatką konkursu Niezwykła  Polka. Nie zabraknie Sołtysek:  Sołtys Pietronek Hanny Dziamskiej( Dwukrotnej Laureatki nagrody Super Sołtys), Sołtys Smolarni Leokadi Karbowej ,  Sołtys Siedliska  Ewy Sas, i Sołtys Chrustowa  Ireny Kłopotowskiej. W ramach III spotkania odbędą się także warsztaty autoprezentacji prowadzone przez Magdalenę Płanetę.

 Więcej o realizatorachhttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151897449523755.1073741834.292880768754&type=3

 ZGŁOSZENIA  DO 14 września naspst@wp.pl  w tytule: Szal III spotkanie

 Dołącz wypełnioną  szalową kartę zgłoszeniową!

Do pobrania:

 

Zapraszamy!

Kontakt:

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne ?Stacja Szamocin?
ul. Dworcowa 17 A, 64-820 Szamocin
Luba Zarembińska  koordynatorka, tel. 602 24 58 40
e-mail: spst@wp.pl
www.stacjaszamocin.pl
Magdalena Banachowicz  koordynatorka, tel. 506 93 37 04

 

 

SZAMOCIŃSKA AKADEMIA LIDEREK

Zapraszamy na III otwarte spotkania i prezentacje  Niesamowite Polki 18-21 września br.

STACJA SZAMOCIN

18 września

14.30-16.00   Wykład na temat: „Partycypacji kobiet w życiu społecznym i politycznym oraz aktywności polskich kobiet w polityce w czasach zamierzchłych i współcześnie, na tle europejskim i światowym.” (wykład prof. Ewa Graczyk)

 16.15-19.00 Spotkanie z Beata? Maciejewska? autorka książki ?Polka powiatowa i zielona modernizacja? Założyciel i Prezes zarządu Fundacji Przestrzenie Dialogu działającej na rzecz edukacji społecznej, egalitarnego społeczeństwa  zrównoważonego rozwoju.

19 września

13.00-14.30  Spotkanie z Mirosławą Rutkowską-Krupką. Doktor nauk ekonomicznych o specjalności ekonomika miast i regionów. Była prezydentem miasta Piły i wiceprezydentem tego miasta. Nominowana do Tytułu ?Europejczyk Roku 2005?.

20 września

15.00-17.30  Spotkanie  z  Sołtys Pietronek Hanną Dziamską(Laureatka nagrody Super Sołtys), Sołtys Smolarni Leokadią Karbową ,  Sołtys Siedliska  Ewą Sas,

 18.30-19.30  Spektakl Tancereczka i Kominiarczykwg baśni H. Ch.  Andersena „Pasterka i kominiarczyk” , reż. Luba Zarembińska, Teatr Stacja Szamocin

 20.00  Premiera spotu promującego projekt Szal Szamocińska Akademia Liderek w reżyserii Janusza Bociana, zrealizowanego podczas I spotkania Szalu(17-21 lipca br)

21 września

15.30 -17.30  Spotkanie  z Elżbietą Palką byłą starościanką Gostynia .Założycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet JESTEM. Laureatką konkursu Niezwykła  Polka.

Do pobrania:

 Szal artystyczny:

szal artystyczny wrzesien 1

SZAL SIERPNIOWY

Takiego na SZALU jeszcze nie było…dzisiejszy wieczór upłynie nam w dźwiękach gongów i mis tybetańskich. Jedynym słowem Kąpiel w dźwiękach! A poprowadzić to wszystko Sławomir Puchała.
Ale będziemy się kąpać szalowo.

Ufff to już dziś otwieramy II spotkanie Szamocińskiej Akademii Liderek!!!Będzie się działo:
Prezentacja działań Stacji Szamocin i Stowarzyszenia Teatru Planeta M( Luby Zarembińskiej, Magdaleny Płanety, ) oraz omówienie programu szkoleń i warsztatów ” Od dotacji do dotacji”( Luba Zarembińska, Katarzyna Nowaczyk). A na zakończenie „Niespodzianka zawiadowcy stacji” ciiiiiii.
Napiszemy o tym wkrótce!
A tymczasem SZAL!

Szal artystyczny:

 szala rtystyczny 23 sierpnia

szala rtystyczny 23 planetam sierpnia

szala rtystyczny 24 sierpnia

SZAL LIPCOWY

W szale szalowych wydarzeń umknęły już dwa dni intensywnej pracy i twórczych inspiracji:-) Biorąc pod uwagę, że dominują u nas kobiety (liczebnie i według oczywistych praw wszechświata:-P) nie zabrakło wspólnych rozmów, dzielenia się doświadczeniami, przebierania w stosach ubrań, a nawet tańca brzucha, którego nie przegapił nawet pan elektryk, będący chwilowo na Stacji:-P Pierwszego dnia wszystkie zapoznałyśmy się z koncepcją spotu „SZAL” w reżyserii Janusza ‚Jonesa’ Bociana oraz etiudy terenowej. Na koniec dnia Magda Płaneta poprowadziła dla uczestniczek improwizacje ruchowo-taneczne. Pot lał się z czoła, ale „czego się nie robi dla sztuki” Drugi dzień to podział zadań między uczestniczki, by część (ta z większym parciem na ekran:-P) mogła brać udział w kręceniu spotu a pozostałe grupy (topograficzna, historyczna, demograficzna) wyruszyły w teren by zebrać podczas etiudy terenowej jak najwięcej informacji o dzielnicy Szamocina Mariance. Na bazie zebranych wiadomości Ida Bocian i Luba Zarembińska prowadziły warsztaty dotyczące pisania i realizacji projektów artystycznych. Trwały też dalsze zdjęcia do spotu, tym razem z większą liczbą szalonych liderek. Dzień zakończył się spektaklem Teatru Stacja Szamocin w reż. Luby Zarembińskiej „Spowiedź w drewnie”. I tak po ciężkim dniu pracy uciemiężone kobiety, praczki duszone przez Tradycję poszły… w szal;-)

IMG_1334IMG_1348  IMG_1359

IMG_1383

IMG_1465

IMG_1569 IMG_1580 IMG_1600 IMG_1667

Szal artystyczny:

szala rtystyczny 18 lipca

szala rtystyczny 19 lipca

szala rtystyczny 19 lipca2

szala rtystyczny 20 lipca

szala rtystyczny 21 lipca

plakat

SZAL czyli Szamocińska Akademia Liderek

 

SZAL WRZEŚNIOWY

SZALOWE LIDERKI !
GORĄCO ZAPRASZAMY MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA NA III SPOTKANIE SZAMOCIŃSKIEJ AKADEMII LIDEREK
III spotkanie * 18 -22 września 2013 r.(zgłoszenia do 14 września )

Na III spotkaniu oprócz warsztatów w tym samym terminie odbywać się będą OTWARTE DLA WSZYSTKICH spotkania dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów, burmistrzów i sołtysów (na otwarte spotkania nie trzeba się zgłaszać i wypełniać karty zgłoszeniowej).

(zgłoszenia na warsztaty do 14 września br. lub od razu po wybranym spotkaniu)

Temat: Niesamowite Polki : otwarte 5-dniowe warsztaty, dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów

 i burmistrzów.

 

Beneficjenci : chętni, również mężczyźni i uczestniczki poprzednich spotkań.

Wykładowcy : Marta Białek -Graczyk i Marek Graczyk.

 W czasie warsztatów ich uczestnicy poznają dobre i negatywne strony piastowania urzędu przez kobiety, specyfikę ich pracy i  mamy nadzieję pozbędą się obaw przed decyzją wystartowania w konkursach na owe męskie stanowiska. Prelekcje na temat partycypacji kobiet w życiu społecznym i politycznym oraz aktywności polskich  kobiet w polityce w czasach zamierzchłych i współcześnie, na tle europejskim i światowym poprowadzi prof. Ewa Graczyk. Spotkanie ma na celu zmobilizowanie kobiet do większej aktywności w życiu społecznym. Między warsztatami będą odbywać się  spotkania  dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów , wójtów i burmistrzów.  O swojej  pracy opowie nam Mirosława Rutkowska -Krupka. Doktor nauk ekonomicznych o specjalności ekonomika miast i regionów. Była prezydentem miasta Piły i wiceprezydentem tego miasta. Nominowana do Tytułu Europejczyk Roku 2005 Elżbieta Palka była Pani Starosta Gostynia. Założycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet JESTEM. Laureatką konkursu Niezwykła  Polka. Nie zabraknie Sołtysek:  Sołtys Pietronek Hanny Dziamskiej( Dwukrotnej Laureatki nagrody Super Sołtys), Sołtys Smolarni Leokadi Karbowej ,  Sołtys Siedliska  Ewy Sas, i Sołtys Chrustowa  Ireny Kłopotowskiej. W ramach III spotkania odbędą się także warsztaty autoprezentacji prowadzone przez Magdalenę Płanetę.

Więcej o realizatorachhttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151897449523755.1073741834.292880768754&type=3

ZGŁOSZENIA  DO 14 września naspst@wp.pl  w tytule: Szal III spotkanie

Dołącz wypełnioną  szalową kartę zgłoszeniową!

<!–[if gte mso 10]>


SPOŁECZNE STOWARZYSZENIE EDUKACYJNO ?TEATRALNE

?STACJA SZAMOCIN?

 IV SPOTKANIE *16-20 PAŹDZIERNIK 2013r.

                                                              

 Temat: ?Myślimy projektem, projektujemy myśli?

 

HARMONOGRAM   SPOTKANIA

 

 

16 października(środa)

 

                 15.00-16.30 Otwarcie III spotkania SZALU SZAMOCIŃSKIEJ AKADEMII LIDEREK

?pokaz spotu , slajdów z poprzednich szkoleń, z etiud omówienie programu szkoleń, warsztatów i etiudy terenowej.

 

17.00? 19.30  Etiuda  w Raczynie i Nałęczy, część Józefowic,

 

20.00 ? 21.00 Omówienie etiudy terenowej

 

Zupa zawiadowcy stacji.

            

*Zakwaterowanie w agroturystyce u Pani Lidii Woźniczki  na Polnej 6*

 

17 października(czwartek)

 

9.00-14.00  Warsztaty ?Myślimy projektem, projektujemy myśli?( wykładowca Ida Bocian)omówienie etiudy , prezentacja

 

14.15-15.00  obiad

 

15.00-19.00 ? Szkolenia

                                                                         

                                                                         18 października(piątek)

9.00-14.00  Warsztaty ?Myślimy projektem, projektujemy myśli?( wykładowca Ida Bocian)

 

14.15-15.00  obiad

 

15.30-18.30  Warsztaty ?Myślimy projektem projektujemy myśli?

 

20.00 ?21.00 Szal artystyczny Spektakl ?Tulla?monodram według Güntera Grassa; adaptacja, reżyseria i wykonanie: Ida Bocian; Konsultacje reżyserskie: Magdalena Płaneta, Ewa Ignaczak; Konsultacje choreograficzne: Anna Wyrzykowska

 

 

 

 

19  października sobota

 

10.00-13.00 Warsztaty kreowania wizerunku(wykładowca Magdalena Banachowicz)

 

13.30 ? 14.30 Obiad

 

16.00  – 17.00 Szal artystyczny spektakl ? O Jasiu , co po świecie  wędrował?
wg polskiej baśni ludowej w reżyseriiLuby Zarembińskiej, wystepują lUba Zarembinska, Piotr Srebrowski,

Tymon Bocian

 

18.00 Niespodzianka zawiadowcy stacji

 

 

                                                  20 października niedziela

 

 10.00 ? 12.00  Warsztaty couchingu  ?Jak nie  można prowadzić organizacji pozarządowej?(wykładowca Luba Zarembińska?

 

Rozdanie zaświadczeń, poczęstunek

 

 

 

 

 

 

 

Podróże Dżambli

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ TRZYNASTY i CZTERNASTY

Hurrrrrra! Udało się! Za nami dwa niesamowite dni! Nie pisaliśmy przez ten czas, bo wszyscy byliśmy zaaferowani przygotowaniami do spektaklu. Ale teraz to już za nami, dlatego dziękujemy tym, którzy przybyli by nas wesprzeć i obejrzeć efekt naszych warsztatów. Szkoda tylko, że te dwa tygodnie minęły tak strasznie szybko. Chyba niejednemu z nas zakręciła się wczoraj łezka w oku, gdy zegnaliśmy się po bankiecie. To był naprawdę wspaniały czas. Poznaliśmy cudownych ludzi, nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy, stworzyliśmy razem piękny spektakl. Dziękujemy wszystkim naszym nauczycielom, pani Malinie (koordynatorowi), organizatorom i partnerom projektu, osobom wspierającym a przede wszystkim naszemu zawiadowcy i reżyserowi pani Lubie Zarembińskiej! Wielkie dzięki za wspólne dżamblowanie. Kto wie, może kiedyś nasze sita spotkają się jeszcze na morzach odległych krajów…

 

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ DWUNASTY

Próby, próby i jeszcze raz próby… Nasz spektakl nabiera coraz więcej kształtu i koloru:-) Wytchnieniem był tylko poczęstunek i niespodzianka czyli występ teatru „Planeta M” ze spektaklem „Pchła Szachrajka”. Naprawdę warto zobaczyć! A co do naszych poczynań nie chcemy zdradzać zbyt wiele, przyjedźcie i zobaczcie na własne oczy!

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ JEDENASTY

Uuufffffffffffffffff jak gorąco! Ale dżamblo-zapaleńców nie powstrzyma nic! Dziś od rana intensywne próby bacznie obserwowane przez głównego zawiadowcę, czyli panią Lubę. To ona czuwa nad tym, aby to, co wypracowaliśmy z naszymi nauczycielami spiąć w całość. Chyba wypadło całkiem nieźle…;-) Teraz również każda grupa ma swojego stage managera. Po poczęstunku była próba naszego dżamblo-chóru. Dziś z pełnym zapleczem technicznym, o które zadbała pani Alicja Golianek:-) W opuszczonych pomieszczeniach budynku stacji odbyły się dalsze warsztaty teatralne. Jednocześnie panie Hania i Ada pracowały ze swoimi pomocnikami (w tym wolontariuszami) nad scenografią i kostiumami. Na koniec trochę gimnastyki, czyli poiki i sztandary.

Ps. Uczestniczyliśmy również w wernisażu zdjęć Natalii i Jakuba Sass;-) a niedługo nasz własny!

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ DZIESIĄTY

Najpierw
powoli
jak żółw
ociężale
Ruszyła
maszyna
po szynach
ospale.
Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem,
I kręci się, kręci się koło za kołem,
I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej,
I dudni, i stuka, łomoce i pędzi.

A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost!
Po torze, po torze, po torze, przez most,
Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las
I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas…

Pędzimy co tchu, by zdążyć przygotować spektakl dla wszystkich Was!
Dziś przymierzaliśmy stroje, w których wystąpimy. Przy okazji odbył
się niewielki pokaz:-) Nagraliśmy również tekst do przedstawienia.
Długo do tego nagrania ćwiczyliśmy! A przez cały dzień czeka nas
jeszcze wiele prób… Szykujcie się, gramy 6 i 7 sierpnia!

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Uuufffffffffffffffff jak gorąco! Ale dżamblo-zapaleńców nie powstrzyma nic! Dziś od rana intensywne próby bacznie obserwowane przez głównego zawiadowcę, czyli panią Lubę. To ona czuwa nad tym, aby to, co wypracowaliśmy z naszymi nauczycielami spiąć w całość. Chyba wypadło całkiem nieźle…;-) Teraz również każda grupa ma swojego stage managera. Po poczęstunku była próba naszego dżamblo-chóru. Dziś z pełnym zapleczem technicznym, o które zadbała pani Alicja Golianek:-) W opuszczonych pomieszczeniach budynku stacji odbyły się  dalsze warsztaty teatralne. Jednocześnie panie Hania i Ada pracowały ze swoimi pomocnikami (w tym wolontariuszami) nad scenografią i kostiumami. Na koniec trochę gimnastyki, czyli poiki i sztandary.
Ps. Uczestniczyliśmy również w wernisażu zdjęć Natalii i Jakuba Sass;-) a niedługo nasz własny!

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ ÓSMY

Dziś będzie krótko. Praca pali się w rękach, ale dajemy z siebie wszystko, uczestnicy warsztatów i nasi nauczyciele. Wszyscy na stanowiskach! Zabawy przy tym nie braknie i coraz bardziej klaruje się ostateczna forma spektaklu. Nie możemy się doczekać!

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ SIÓDMY

Za nami półmetek warsztatów:-) Dziś mega intensywny dzień. Przede wszystkim nowi wykładowcy i nowe wyzwania. Od rana wystartowaliśmy na szamocińskim rynku – grupa promocyjo-dziennikarska i performatywna. Chcieliśmy wyjśc z naszymi działaniami w przestrzeń, do ludzi. Przeprowadzaliśmy wywiady z mieszkańcami Szamocina na temat „Dżambli”. Z przykrością stwierdzamy, że niewiele osób wie co to są Dżamble… Musimy to zmienić! Tymczasem pani Ada z grupą rozwieszali przygotowane wcześniej ciastka nadając im cudowną moc spełniania życzeń. Pozostali na Stacji razem z panem Piotrem Srebrowskim uczyli się sztuki animacji. Marionetki, kukiełki i pacynki stały się ich warsztatem pracy. Po przepysznym posiłku odbyły się warsztaty światła oraz muzyczne, o których już wcześniej pisaliśmy. Nie zabrakło również ćwiczeń gry aktorskiej, lecz tym razem z panią Magdą Płanetą. Nowym przybyszem w naszym dżamblo-świecie jest również pani Alicja Mojko, która dała nam porządną lekcję animacji sztandarów i elementów lalkowych. Pracy ogrom, ale radości jeszcze więcej!

Zajęcia z animacji z Piotrem Srebrowskim (fot. Jakub Sass)

Zajęcia z animacji z Piotrem Srebrowskim (fot. Jakub Sass)

Kacper z kamerą (fot. Barbara Jędraszczak)

Kacper z kamerą (fot. Barbara Jędraszczak)

Warsztaty z Piotrem Srebrowskim (fot. Jakub Sass)

Warsztaty z Piotrem Srebrowskim (fot. Jakub Sass)

Plac Wolności pod wodą (fot. Natalia Sass)

Plac Wolności pod wodą (fot. Natalia Sass)

Basia (fot. Julianna Śróda)

Basia (fot. Julianna Śróda)

Sztandary i flagi - zajęcia z panią Alicją Mojko

Sztandary i flagi – zajęcia z panią Alicją Mojko

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ SZÓSTY

W końcu dotarliśmy do dnia szóstego… Wszystko zaczęło się od zajęć technicznych z Alą Golianek. Były to warsztaty światła, na których zaznajomiliśmy się z obsługą i funkcjami lamp LED-owych. Wszystko miało wielobarwną oprawę (dosłownie i w przenośni) 🙂 W tym czasie młodsi uczestnicy wraz z naszym reżyserem panią Lubą nadal ciężko ćwiczyli do spektaklu, który niedługo się odbędzie. Na poczęstunek mieliśmy pizze (mniam), było smacznie, a brzuchy pękały z przejedzenia. Olga i Marcin razem z panią Natalią fotografowali okolice Stacji. Marcina zafascynowały żaby i jaszczurki, Olga wykonała kilka pięknych zdjęć z zielonym jabłuszkiem. Teraz wszyscy razem tworzą piękne kostiumy pod czujnym okiem pani Hani i Ady. Za chwilę już kolejna część ćwiczeń z panią Lubą.
Grupa promocyjno-dziennikarska 😉

 

Oswietlanie postaci (fot. Jakub Sass)

Oświetlanie postaci (fot. Jakub Sass)

Warsztaty światła (fot. Jakub Sass)

Warsztaty światła (fot. Jakub Sass)

Warsztaty światła (fot. Jakub Sass)

Warsztaty światła (fot. Jakub Sass)

Kapelusz i światło(fot. Jakub Sass)

Kapelusz i światło(fot. Jakub Sass)

Kto tu komu zrobił zdjęcie?(fot. Kacper Bryś)

Kto tu komu zrobił zdjęcie?(fot. Kacper Bryś)

Są modelki to i fotograf się znajdzie (fot. Maksym Ścigała)

Są modelki to i fotograf się znajdzie (fot. Maksym Ścigała)

Sfotografowana nauka fotografowania (fot. Marcin Eichstaedt)

Sfotografowana nauka fotografowania (fot. Marcin Eichstaedt)

Sesji ciąg dalszy (fot. Maksym Ścigała)

Sesji ciąg dalszy (fot. Maksym Ścigała)

O co chodzi z tymi czajnikami? (fot. Marcin Eichstaedt)

O co chodzi z tymi czajnikami? (fot. Marcin Eichstaedt)

Olga zaraz zacznie robić zdjęcia (fot. Marcin Eichstaedt)

Olga zaraz zacznie robić zdjęcia (fot. Marcin Eichstaedt)

No i się zaczęło (fot. Marcin Eichstaedt)

No i się zaczęło (fot. Marcin Eichstaedt)

Pierwsze zdjęcia... (fot. Olga Przybysz)

Pierwsze zdjęcia… (fot. Olga Przybysz)

...i odrazu tak pięknie? (fot. Olga Przybysz)

…i od razu tak pięknie? (fot. Olga Przybysz)

Marcin myśli nad następnym celem (fot. Olga Przybysz)

Marcin myśli nad następnym celem (fot. Olga Przybysz)

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ PIĄTY

Piąty dzień naszej podróży z Dżamblami spędziliśmy z panią Idą. Były to zajęcia teatralne, które zaczęliśmy dzisiaj o godzinie 12.00 . Nauczyliśmy się jak naśladować innych poprzez ruch sceniczny. Jedna osoba wymyślała jakiś ruch, a zadaniem drugiej osoby było powtórzenie ruchu poprzedniej osoby. W efekcie wychodziło zupełnie co innego, niż było na początku. Następnie zrobiliśmy ” maszynę teatralną ”, kolejne ćwiczenie przygotowujące nas do występu na scenie. Niektórzy porobili trochę zdjęć, które wydawały się śmieszne. Później krótka przerwa i znowu do pracy… Niektóre ćwiczenia które wykonywaliśmy jest nam trudno opisać :), ale bardzo nam się podobało. Było bardzo fajnie . Dziękujemy 🙂

Grupa dziennikarska 😉

Praca nad wpisem na facebooka (fot. Dominik Słodowy)

Praca nad wpisem na facebooka (fot. Dominik Słodowy)

Alek (fot. Jakub Lach)

Alek (fot. Jakub Lach)

Nadia uczy się filmować (fot. Jakub Lach)

Nadia uczy się filmować (fot. Jakub Lach)

Julka (fot. Nadia Bieniek)

Julka (fot. Nadia Bieniek)

Zajęcia z Idą Bocian (fot. Przemysław Bembnista)

Zajęcia z Idą Bocian (fot. Przemysław Bembnista)

Pani Koordynator (fot. Nadia Bieniek)

Pani Koordynator (fot. Nadia Bieniek)

Podczas zajęć z panią Idą (fot. Maksym Ścigała)

Podczas zajęć z panią Idą (fot. Maksym Ścigała)

Podczas zajęć z panią Idą (fot. Maksym Ścigała)

Podczas zajęć z panią Idą (fot. Maksym Ścigała)

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ CZWARTY

Czwarty dzień warsztatów teatralnych w Szamocinie rozpoczął się od zajęć artystyczno-scenograficznych, na których dzieciaki malowały styropianowe piłki i ozdabiały drzewo ciastkami własnej roboty. Natomiast SENIORZY robili ryby z drutu (jakkolwiek by to nie brzmiało), z którymi później przeszli w pochodzie starymi torami kolejowymi (pociągu niestety nie było, ponieważ między szynami rosną zbyt szerokie drzewa)… Następnie JUNIORZY wraz z panią Hanią bawili się w robienie Dżamblo-czapeczek. Redaktorowi owego artykułu podarły się spodnie ponieważ próbował podnieść koleżankę… Brak dokumentacji fotograficznej. W końcu przyszedł czas na poczęstunek, do którego rzuciły się wszystkie Dżamblo-potwory. Po jedzeniu grupa dziennikarska zajęła się obróbką zdjęć a pozostali uczestnicy wytężali swoje głosy na zajęciach muzycznych 🙂 Jeden z najmłodszych uczestników z grupy promocyjno-dziennikarskiej sfotografował okaz GACKA TEATRALNEGO, którego nazwaliśmy imieniem Dżambel. Z wszystkich leje się pot i idzie burza…

Grupa dziennikarska 😉

PS: A teraz przyznać się! Kto przegapił audycję? Na szczęście pan Przemek wszystko nagrał:

Teatralny Gacek znaleziony i sfotografowany przez Marcina

Teatralny Gacek znaleziony i sfotografowany przez Marcina
(fot. Marcin Eichstaedt)

Sesja z czapkami

Sesja z czapkami (fot. Przemysław Bembnista)

Sesji ciąg dalszy...

Sesji ciąg dalszy… (fot. Przemysław Bembnista)

i jeszcze jedno :)

i jeszcze jedno 🙂 (fot. Przemysław Bembnista)

Przypomnienie tekstu...

Przypomnienie tekstu…

...i śpiewanie.

…i śpiewanie.

 

 

 

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ TRZECI

Dwudziestego siódmego lipca w piątek na naszych warsztatach jak zwykle działo się wiele… Wszystko zaczęło się od ciekawych zajęć z panią Idą, na których było wiele ćwiczeń w grupach i na zrozumienie grupy, a w końcu rozpoczęły się już przygotowania do przedstawienia. W tym czasie grupa promocyjno-dziennikarska wyruszyła do Chodzieży aby spotkać się z redaktorami lokalnych gazet. Odwiedziliśmy „Tygodnik Chodzieski” i „Chodzieżanina”. Zdaliśmy tam relacje z dotychczasowych działań na Stacji oraz przyjrzeliśmy się pracy redakcji. Po południu grupa kuglarska ćwiczyła swoje wygibasy a najlepsi akrobaci zaprezentują się w solówkach… Dżamblo-piekarze dalej pracują w pocie czoła nad swoimi ciasteczkami. Podsłuchaliśmy, że po zasadzeniu tych ciasteczek wyrośnie cookie-drzewko, którego owoce wymienimy z miejscową ludnością na łakocie. ZACHĘCAMY DO WYMIANY !!!!! Lada chwila rozpoczną się warsztaty muzyczne, na których pan Łukasz Gallas odkryje wśród nas muzyczne talenty i nauczy nas szanty do muzyki Marcina Mirowskiego „O żeglarzach Dżamblach”.

Grupa dziennikarska 😉

PS: Hej ludzie i ludziska! Hej dżamble i dżambliska! Słuchajcie o nas jutro w Radio Merkury o godzinie 8.40 w audycji „Co? Gdzie? Dlaczego” – zapowiedzi kulturalne?. Możecie słuchać on-line na stronie radia http://www.radiomerkury.pl/ lub na waszych radioodbiornikach 🙂

Zajęcia z panem Karolem

Zajęcia z panem Karolem

 Dżamblowe przygody.

Dżamblowe przygody.

Praca nad tekstem.

Praca nad tekstem.

Warsztaty to poważna sprawa :)

Warsztaty to poważna sprawa 🙂

Wizyta w "Chodzieżaninie"

Wizyta w „Chodzieżaninie” (fot. Natalia Sass)

Czy pan Łukasz pomógł nam nadmuchać przedżamblastą piłkę?

Czy pan Łukasz pomógł nam nadmuchać przedżamblastą piłkę? (fot. Jakub Sass)

Trening czyni mistrza :)

Trening czyni mistrza 🙂

Mistrz i jego uczniowie :)

Mistrz i jego uczniowie 🙂

Mniam.

Mniam.

Relacja z relacji z dżamblozajęć.

Relacja z relacji z dżamblozajęć.

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ DRUGI

Dziś kolejny dzień Dżamblo-szaleństwa! już o d 11stej warsztaty teatralne z panią Idą. Oj lały się z nas siódme poty, ale musimy przyznać, że doświadczenie było extra! Później oczywiści posiłek z pobliskiej „Stajni”, mmm palce lizać:-) posilenie i pełni zapały wpadliśmy w dalszy wir zajęć. podzieliliśmy się na kilka grup: poznawaliśmy tajniki stage managera, tworzyliśmy dokumentację fotograficzną, uczyliśmy się obsługi kamery i filmowaliśmy poczynania naszych kolegów oraz tworzyliśmy ciasteczka! Tak, tak, ale nie piekliśmy ich a szyliśmy i malowaliśmy, świetna sprawa:-) Chwila przerwy i kolej na interpretację tekstu z panią Lubą, przygotowujemy się pełną parą do końcowego spektaklu. Uff było gorąco, i od temperatury na dworze i od ilości pozytywnych emocji. Czekamy na jutro.

Trzeba wszystko udokumentować.

Trzeba wszystko udokumentować.

Więcej zdjęć nie zaszkodzi

Więcej zdjęć nie zaszkodzi

Dżamble zajęły się też filmem...

Dżamble zajęły się też filmem…

LATO W TEATRZE, STACJA SZAMOCIN, „PODRÓŻE DŻAMBLI”

DZIEŃ PIERWSZY

Wczoraj było wielkie otwarcie! Dosłownie i w przenośni Z POMPĄ. Na szamociński rynek zajechaliśmy dorożką robiąc hałasu co niemiara, by nikogo nie ominęła wiadomość o naszych działaniach:-) Długo jednak nie poszaleliśmy, ponieważ trzeba było zabrać się do roboty! Już o 12 rozpoczęły się działania grup performatywnej i kuglarskiej. Oglądaliśmy prace znanego malarza Miro i o dziwo… on kochał Dżamble! Tak, tak. Odszukiwaliśmy je w każdym dziele. Robiliśmy również identyfikatory, niesamowicie kolorowe fartuszki i uczyliśmy się kuglarstwa (tańca POI). Uff, było gorąco i w powietrzu i od ilości pozytywnych emocji. A co dopiero będzie dalej…

 

Dżamble przybywają!

Dżamble przybywają!

Otwarcie z pompą

Otwarcie warsztatów z pompą na rynku w Szamocinie

Szukanie inspiracji.

Szukanie inspiracji.

Trochę zabawy.

Trochę zabawy.

Najpierw wykrój...

Najpierw wykrój…

Trochę pracy.

Trochę pracy.

...bo fartuszki z czegoś trzeba zrobić.

…bo fartuszki z czegoś trzeba zrobić.

Trochę kuglowania.

A tym czasem kuglowanie…

Z flagami...

i flagami w tańcu POI machanie.

Hej hop!

Hej! Fartuszki skończone! No to hop!

Podróże Dżambli
Czytaj dalej