PREMIERA ! PREMIERA ! PREMIERA !!!

Galeria

Ta galeria zawiera 9 zdjęć.

STACJA SZAMOCIN W TEATRZE GDYNIA GŁÓWNA TYMOTEUSZ RYM CIM CIM wg sztuki Jana Wilkowskiego scenariusz i reżyseria: Luba Zarembińska obsada: Tymon Bocian, Agata Mieniuk, Bartłomiej Sudak          piosenki: Krzysztof Dzierma, Bartłomiej Sudak                                     scenografia: Luba Zarembińska Pełen humoru i ciepła spektakl … Czytaj dalej

Majówka Teatralna 2015 na Stacji Szamocin

REPERTUAR
Tancereczka i kominiarczyk
wg baśni H. Ch. Andersena

Scenariusz i reżyseria: Luba Zarembińska, obsada: Luba Zarembińska

1 maja 2015, godz. 17.00 Teatr Stacja Szamocin ul. Dworcowa 17 a

Niebo ze wszystkimi gwiazdami było wysoko nad nimi, a wszystkie dachy miasta nisko pod nimi.

– To za wiele dla mnie ! ? powiedziała Tancereczka. Tego nie zniosę. Świat jest za duży! Poszłam za tobą w daleki świat, więc musisz mnie teraz poprowadzić z powrotem, jeśli choć trochę, jeszcze mnie kochasz…t1Na obracającym się stoliku pojawia się teatrzyk w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek, które ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Do tego lalki z parasolek ? czy to możliwe ?t2Stacja Szamocin proponuje teatrzyk przyjazny dziecku. Stawia sobie za cel zainspirowanie dziecięcego widza pomysłami Luby Zarembińskiej i nakłonienie do samodzielnej próby swoich sił w teatrze. I tak jak w poprzednich spektaklach nie zabraknie piosenek śpiewanych a capella oraz pozytywek, tym razem z muzyką Mozarta. Oprócz tego najmłodszych widzów czeka wiele niespodzianek scenicznych, a wśród nich rekwizyty ozdabiane techniką decoupage, które oczarowują i zaskakują. „Tancereczka i kominiarczyk” stwarza magiczną atmosferę do spotkania poprzez teatr dziecka i dorosłego, by porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu.

Teatr Planeta M z PoznaniaBajarka Marynia i gadający kogucik

Scenariusz i reżyseria Magdalena Płaneta

2 maja 2015 r. godz 17.00 Teatr Stacja Szamocin ul. Dworcowa 17 a

Teatr Planeta M spektakl Bajarka Marynia i gadający kogucikTo ciepłe przedstawienie o przyjaźni, o wartości opowiadania, o uważności i o dzieleniu się swoją legendą z drugim człowiekiem. Umieszczenie tej opowieści w świecie pełnym naszego rodzimego folkloru uczy młodego widza jaką skarbnicą jest nasza kultura, odkrywając przed nim wspaniałe ludowe pieśni, instrumenty, znaki, dawne opowieści. MaryniaBajarka Marynia grając na lirze korbowej snuje swe opowieści ,wprawiając w zasłuchanie nie tylko małych widzów, ale też dorosłych, dając im chwilkę wytchnienia od współczesnego, pędzącego świata.

Teatr Planeta M z Poznania Ta Szachrajka Jan Brzechwa, reż. Magdalena Płaneta, muzyka Marcin Mirowski

3 maja 2015 r. godz. 17.00 – Teatr Stacja Szamocin ul. Dworcowa 17 a

Pchła IIDynamiczny, wesoły spektakl dla najmłodszych, ale nie tylko. Na tym spektaklu świetnie bawią się także dorośli uwiedzeni sprawną i humorystyczną grą aktorską młodego zespołu. Przedstawienie zaskakuje oryginalnymi rozwiązaniami, a muzyka doskonałego, teatralnego kompozytora dopełnia tę małą formę, nadając jej dodatkowo wiele przestrzeni w domyśle.

Bilety można kupić w kasie teatru tuż przed spektaklem: normalny cena 10 zł, ulgowy 5 zł.

ZAPRASZAMY !

 

Majówka Teatralna

Stacja Szamocin i Planeta M, mają przyjemność zaprosić (w szczególności najmłodszych widzów, ale i tym starszym wejścia nie odmówimy) na Majówkę Teatralną. Program znajdziecie na plakacie (kliknijcie, aby powiększyć):
plakat_majowka

III Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne

 konstelacje-przezroczyste

Znamy już datę III edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne!! 12-14 czerwca 2015 roku to dni, w których po raz kolejny zaprosimy zespoły teatralne z różnych zakątków Polski do naszego Ośrodka Edukacyjno-Teatralnego ?Stacja Szamocin? i wspólnie zasiądziemy do uczty teatralnej. Oglądając, występując będziemy rozmyślać, wzruszać, śmiać się i bawić! Czeka nas kilka nowych niespodzianek, o których napiszemy niebawem! Zachęcamy zainteresowanych, pasjonatów teatralnych, grupy, zespoły, teatry, teatrzyki, trupy, miłośników sztuk scenicznych jak zwał tak zwał ? wszystkich, którzy piszą się na taką ucztę!

Do zobaczenia w czerwcu!! Pod tym linkiem >kliknij tutaj<  znajdziecie regulamin oraz kartę zgłoszeniową III Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne!

Najświeższe wiadomości możecie śledzić na facebooku Stacji Szamocin lub Konstelacji Teatralnych

A tu wspomnienie poprzedniej edycji:konstelacje2akonstelacje2b

 

SZAL Szamocińska Akademia Liderek

SZAL SZAL SZAL…
Za nami jest już stary rok i noworoczne postanowienia. Na pewno nie jedno z nich było szalowe. 2013 rok upłynął pod hasłem Szamocińskiej Akademii Liderek, było dużo pracy , śmiechu i pozytywnej energii, którą dzieliły się kobiety z całej Polski. Na warsztatach powstało wiele ciekawych pomysłów, zawarto wiele nowych i ciekawych znajomości, trenerzy i wykładowcy na pewno przyczynili się do rozwoju uczestników, a wydarzenia artystyczne z akademią liderek z pewnością były znakomitą odskocznią od szkoleń i wyśmienitą rozrywką. Czasu poświęconego na Szamocińską Akademię Liderek na pewno nie można uznać za zmarnowany. To był bardzo owocny rok, przede wszystkim dzięki dofinansowaniu z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich.
Dziękujemy i życzymy sobie i wam takich projektów!

fioSZALowiczki

SZAL LISTOPADOWY

Mamy jeszcze wolne miejsca!
VI spotkanie 22-24 listopada 2013 r.
Warsztaty specjalistyczne: 3-dniowe kursy przedsiębiorczości
T:?Jak założyć firmę i zdobyć dofinansowanie * kobieta pracodawca i kobieta pracownik * firma przyjazna macierzyństwu?
Wykładowca: Elżbieta Witucka.

Beneficjentki: Kobiety od 18 lat do 101- z całej Polski.

Warsztaty mają zachęcić kobiety do prowadzenia własnej firmy biznesowej, otrzymają informacje, gdzie jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie należy szukać finansów, jak krok po kroku stawać się niezależnym przedsiębiorcą i jak robić profesjonalnie biznesplan.

Ponadto konsultacje i spotkania na temat pozyskiwania środków, w tym unijnych, pomogą zdobyć informację jak i gdzie szukać dofinansowania i jak je rozliczać. Szkolenie ma ośmielić beneficjentki do zdobywania tych środków bez obaw, że to jest za trudne.
mail: spst@wp.pl

Gorąco zapraszamy! Mamy jeszcze wolne miejsca!
VI spotkanie 21-24 listopada 2013 r.
Warsztaty specjalistyczne: 3-dniowe kursy przedsiębiorczości
T:?Jak założyć firmę i zdobyć dofinansowanie * kobieta pracodawca i kobieta pracownik * firma przyjazna macierzyństwu?
Wykładowca: Elżbieta Witucka.

Beneficjentki: Kobiety od 18 lat do 101- z całej Polski.

Warsztaty mają zachęcić kobiety do prowadzenia własnej firmy biznesowej, otrzymają informacje, gdzie jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie należy szukać finansów, jak krok po kroku stawać się niezależnym przedsiębiorcą i jak robić profesjonalnie biznesplan.

Ponadto konsultacje i spotkania na temat pozyskiwania środków, w tym unijnych, pomogą zdobyć informację jak i gdzie szukać dofinansowania i jak je rozliczać. Szkolenie ma ośmielić beneficjentki do zdobywania tych środków bez obaw, że to jest za trudne.

  SZAL PAŹDZIERNIKOWY

Wciąż są wolne miejsca!!

\szala rtystyczny jasioszal artystyczny padziernik

plakat henryka krzywonos1383565_10152007303083755_1198133814_n

Harmonogram do pobrania: SZAL IV spotkanie harmonogram

_________________________________________________________________________

ZAPRASZAMY NA JESIENNY SZAL PAŹDZIERNIKOWY!!! SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!

IV spotkanie 16-20 października 2013 r.
„Myślimy projektem – projektujemy myśli”
Wykładowca Ida Bocian.

Beneficjentki: Panie z małych miejscowości z ograniczonym dostępem do profesjonalnego wsparcia, oraz z dużych miast, w których trzeba wspomóc współmieszkańców, głównie dzieci, młodzież i osoby starsze * pracownice bibliotek, domów kultury i świetlic socjoterapeutycznych * sołtysowe i radne (lub kandydatki na te funkcje) *nauczycielki szkół i przedszkoli *panie z Kół Gospodyń Wiejskich * animatorki, które chcą pracować na rzecz lokalnych społeczności * wszystkie inne kobiety, które chcą wziąć udział w naszym projekcie

TEMATY * nauka pisania projektów (generowania wniosków), poprzedzona etiudą terenową w pobliskiej wsi * poznanie techniki rozpoznawania potrzeb środowiska metodą SWOT , możliwości zdobywania środków i sposoby wypełniania formularzy, m.in. techniki EBOI * główne zasady powoływania organizacji pozarządowych oraz zakładania własnej firmy.
Trenerka, przeprowadzi spotkanie i zaprezentuje metodę coachingu, pomagającą wytyczać konkretne działania, podejmować trafne decyzje i pełniej korzystać ze swoich naturalnych umiejętności.
Na warsztatach autoprezentacji wskażemy podstawowe techniki, które ośmielą i pomogą np. w wypowiedziach publicznych.
Szkolenie będzie okazją do poznania innych osób i ich problemów i zachętą do wspólnych działań i zmian. Teatry Stacja Szamocin i Planeta M zaprezentują swój dorobek społeczny i artystyczny ? spektakle, prezentacje multimedialne i wystawy.

KONTAKT: spst@wp.pl

__________________________________________________________________________

V spotkanie 26-27 października

DWU DNIOWE SPECJALISTYCZNE WARSZTATY KOMPUTEROWE

dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Wykładowca : Mirosław Borkowski.

Beneficjentki: Animatorki i kobiety z miasta i gminy Szamocin oraz powiatu chodzieskiego. Zajęcia mają nauczyć uczestniczki posługiwania się nowoczesnym sprzętem, zdobywania i przetwarzania informacji, poznania podstawowych programów, umożliwiających np. uaktualniania strony internetowej, przetwarzania fotografii i filmików.

Zapraszamy do zapisywania się na warsztaty komputerowe.

____________________________________________________________________

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA SPOTKANIE Z NIEZWYKLA POLKA < LEGENDA SOLIDARNOSCI HENRYKA KRZYWONOS

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z „Niezwykłą Polką” legendą solidarności Henryką Krzywonos, 26 października o godz. 17.00 na Stację Szamocin!! Będzie szalowo! http://www.iwoman.pl/na-serio/ludzie/henryka;krzywonos;jak;bedzie;trzeba;to;sie;wtrace;ale;politykiem;nie;bede,139,0,669835.html

____________________________________________________________________

Zapraszamy do zapisywania się na VI spotkanie SZALU

VI spotkanie 21-24 listopada 2013 r.

Warsztaty specjalistyczne: 3-dniowe kursy przedsiębiorczości T:?Jak założyć firmę i zdobyć dofinansowanie * kobieta pracodawca i kobieta pracownik * firma przyjazna macierzyństwu? Wykładowca: Elżbieta Witucka.

Beneficjentki: Kobiety od 18 lat do 101- z całej Polski. Warsztaty mają zachęcić kobiety do prowadzenia własnej firmy biznesowej, otrzymają informacje, gdzie jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie należy szukać finansów, jak krok po kroku stawać się niezależnym przedsiębiorcą i jak robić profesjonalnie biznesplan. Ponadto konsultacje i spotkania na temat pozyskiwania środków, w tym unijnych, pomogą zdobyć informację jak i gdzie szukać dofinansowania i jak je rozliczać. Szkolenie ma ośmielić beneficjentki do zdobywania tych środków bez obaw, że to jest za trudne.

____________________________________________________________________

W końcu nastąpiła internetowa premiera spotu promującego projekt Szamocińska Akademia Liderek. Wykonany dla Społecznego Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego „Stacja Szamocin”. Zrealizowany przez BlackStork Studio, w reżyserii Janusza Bociana i Marcina Mielczarka.

 

SZAL WRZEŚNIOWY

SZALOWE LIDERKI !
GORĄCO ZAPRASZAMY MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA NA III SPOTKANIE SZAMOCIŃSKIEJ AKADEMII LIDEREK
III spotkanie * 18 -22 września 2013 r.(zgłoszenia do 17 września )

 Na III spotkaniu oprócz warsztatów w tym samym terminie odbywać się będą OTWARTE DLA WSZYSTKICH spotkania dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów, burmistrzów i sołtysów (na otwarte spotkania nie trzeba się zgłaszać i wypełniać karty zgłoszeniowej).

 (zgłoszenia na warsztaty do 14 września br. lub od razu po wybranym spotkaniu)

 Temat: Niesamowite Polki : otwarte 5-dniowe warsztaty, dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów i burmistrzów.

 Beneficjenci : chętni, również mężczyźni i uczestniczki poprzednich spotkań.

 Wykładowcy : Marta Białek -Graczyk i Marek Graczyk.

 W czasie warsztatów ich uczestnicy poznają dobre i negatywne strony piastowania urzędu przez kobiety, specyfikę ich pracy i  mamy nadzieję pozbędą się obaw przed decyzją wystartowania w konkursach na owe męskie stanowiska. Prelekcje na temat partycypacji kobiet w życiu społecznym i politycznym oraz aktywności polskich  kobiet w polityce w czasach zamierzchłych i współcześnie, na tle europejskim i światowym poprowadzi prof. Ewa Graczyk. Spotkanie ma na celu zmobilizowanie kobiet do większej aktywności w życiu społecznym. Między warsztatami będą odbywać się  spotkania  dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów , wójtów i burmistrzów.  O swojej  pracy opowie nam Mirosława Rutkowska -Krupka. Doktor nauk ekonomicznych o specjalności ekonomika miast i regionów. Była prezydentem miasta Piły i wiceprezydentem tego miasta. Nominowana do Tytułu Europejczyk Roku 2005 Elżbieta Palka była Pani Starosta Gostynia. Założycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet JESTEM. Laureatką konkursu Niezwykła  Polka. Nie zabraknie Sołtysek:  Sołtys Pietronek Hanny Dziamskiej( Dwukrotnej Laureatki nagrody Super Sołtys), Sołtys Smolarni Leokadi Karbowej ,  Sołtys Siedliska  Ewy Sas, i Sołtys Chrustowa  Ireny Kłopotowskiej. W ramach III spotkania odbędą się także warsztaty autoprezentacji prowadzone przez Magdalenę Płanetę.

 Więcej o realizatorachhttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151897449523755.1073741834.292880768754&type=3

 ZGŁOSZENIA  DO 14 września naspst@wp.pl  w tytule: Szal III spotkanie

 Dołącz wypełnioną  szalową kartę zgłoszeniową!

Do pobrania:

 

Zapraszamy!

Kontakt:

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne ?Stacja Szamocin?
ul. Dworcowa 17 A, 64-820 Szamocin
Luba Zarembińska  koordynatorka, tel. 602 24 58 40
e-mail: spst@wp.pl
www.stacjaszamocin.pl
Magdalena Banachowicz  koordynatorka, tel. 506 93 37 04

 

 

SZAMOCIŃSKA AKADEMIA LIDEREK

Zapraszamy na III otwarte spotkania i prezentacje  Niesamowite Polki 18-21 września br.

STACJA SZAMOCIN

18 września

14.30-16.00   Wykład na temat: „Partycypacji kobiet w życiu społecznym i politycznym oraz aktywności polskich kobiet w polityce w czasach zamierzchłych i współcześnie, na tle europejskim i światowym.” (wykład prof. Ewa Graczyk)

 16.15-19.00 Spotkanie z Beata? Maciejewska? autorka książki ?Polka powiatowa i zielona modernizacja? Założyciel i Prezes zarządu Fundacji Przestrzenie Dialogu działającej na rzecz edukacji społecznej, egalitarnego społeczeństwa  zrównoważonego rozwoju.

19 września

13.00-14.30  Spotkanie z Mirosławą Rutkowską-Krupką. Doktor nauk ekonomicznych o specjalności ekonomika miast i regionów. Była prezydentem miasta Piły i wiceprezydentem tego miasta. Nominowana do Tytułu ?Europejczyk Roku 2005?.

20 września

15.00-17.30  Spotkanie  z  Sołtys Pietronek Hanną Dziamską(Laureatka nagrody Super Sołtys), Sołtys Smolarni Leokadią Karbową ,  Sołtys Siedliska  Ewą Sas,

 18.30-19.30  Spektakl Tancereczka i Kominiarczykwg baśni H. Ch.  Andersena „Pasterka i kominiarczyk” , reż. Luba Zarembińska, Teatr Stacja Szamocin

 20.00  Premiera spotu promującego projekt Szal Szamocińska Akademia Liderek w reżyserii Janusza Bociana, zrealizowanego podczas I spotkania Szalu(17-21 lipca br)

21 września

15.30 -17.30  Spotkanie  z Elżbietą Palką byłą starościanką Gostynia .Założycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet JESTEM. Laureatką konkursu Niezwykła  Polka.

Do pobrania:

 Szal artystyczny:

szal artystyczny wrzesien 1

SZAL SIERPNIOWY

Takiego na SZALU jeszcze nie było…dzisiejszy wieczór upłynie nam w dźwiękach gongów i mis tybetańskich. Jedynym słowem Kąpiel w dźwiękach! A poprowadzić to wszystko Sławomir Puchała.
Ale będziemy się kąpać szalowo.

Ufff to już dziś otwieramy II spotkanie Szamocińskiej Akademii Liderek!!!Będzie się działo:
Prezentacja działań Stacji Szamocin i Stowarzyszenia Teatru Planeta M( Luby Zarembińskiej, Magdaleny Płanety, ) oraz omówienie programu szkoleń i warsztatów ” Od dotacji do dotacji”( Luba Zarembińska, Katarzyna Nowaczyk). A na zakończenie „Niespodzianka zawiadowcy stacji” ciiiiiii.
Napiszemy o tym wkrótce!
A tymczasem SZAL!

Szal artystyczny:

 szala rtystyczny 23 sierpnia

szala rtystyczny 23 planetam sierpnia

szala rtystyczny 24 sierpnia

SZAL LIPCOWY

W szale szalowych wydarzeń umknęły już dwa dni intensywnej pracy i twórczych inspiracji:-) Biorąc pod uwagę, że dominują u nas kobiety (liczebnie i według oczywistych praw wszechświata:-P) nie zabrakło wspólnych rozmów, dzielenia się doświadczeniami, przebierania w stosach ubrań, a nawet tańca brzucha, którego nie przegapił nawet pan elektryk, będący chwilowo na Stacji:-P Pierwszego dnia wszystkie zapoznałyśmy się z koncepcją spotu „SZAL” w reżyserii Janusza ‚Jonesa’ Bociana oraz etiudy terenowej. Na koniec dnia Magda Płaneta poprowadziła dla uczestniczek improwizacje ruchowo-taneczne. Pot lał się z czoła, ale „czego się nie robi dla sztuki” Drugi dzień to podział zadań między uczestniczki, by część (ta z większym parciem na ekran:-P) mogła brać udział w kręceniu spotu a pozostałe grupy (topograficzna, historyczna, demograficzna) wyruszyły w teren by zebrać podczas etiudy terenowej jak najwięcej informacji o dzielnicy Szamocina Mariance. Na bazie zebranych wiadomości Ida Bocian i Luba Zarembińska prowadziły warsztaty dotyczące pisania i realizacji projektów artystycznych. Trwały też dalsze zdjęcia do spotu, tym razem z większą liczbą szalonych liderek. Dzień zakończył się spektaklem Teatru Stacja Szamocin w reż. Luby Zarembińskiej „Spowiedź w drewnie”. I tak po ciężkim dniu pracy uciemiężone kobiety, praczki duszone przez Tradycję poszły… w szal;-)

IMG_1334IMG_1348  IMG_1359

IMG_1383

IMG_1465

IMG_1569 IMG_1580 IMG_1600 IMG_1667

Szal artystyczny:

szala rtystyczny 18 lipca

szala rtystyczny 19 lipca

szala rtystyczny 19 lipca2

szala rtystyczny 20 lipca

szala rtystyczny 21 lipca

plakat

SZAL czyli Szamocińska Akademia Liderek

 

SZAL WRZEŚNIOWY

SZALOWE LIDERKI !
GORĄCO ZAPRASZAMY MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA NA III SPOTKANIE SZAMOCIŃSKIEJ AKADEMII LIDEREK
III spotkanie * 18 -22 września 2013 r.(zgłoszenia do 14 września )

Na III spotkaniu oprócz warsztatów w tym samym terminie odbywać się będą OTWARTE DLA WSZYSTKICH spotkania dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów, burmistrzów i sołtysów (na otwarte spotkania nie trzeba się zgłaszać i wypełniać karty zgłoszeniowej).

(zgłoszenia na warsztaty do 14 września br. lub od razu po wybranym spotkaniu)

Temat: Niesamowite Polki : otwarte 5-dniowe warsztaty, dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów

 i burmistrzów.

 

Beneficjenci : chętni, również mężczyźni i uczestniczki poprzednich spotkań.

Wykładowcy : Marta Białek -Graczyk i Marek Graczyk.

 W czasie warsztatów ich uczestnicy poznają dobre i negatywne strony piastowania urzędu przez kobiety, specyfikę ich pracy i  mamy nadzieję pozbędą się obaw przed decyzją wystartowania w konkursach na owe męskie stanowiska. Prelekcje na temat partycypacji kobiet w życiu społecznym i politycznym oraz aktywności polskich  kobiet w polityce w czasach zamierzchłych i współcześnie, na tle europejskim i światowym poprowadzi prof. Ewa Graczyk. Spotkanie ma na celu zmobilizowanie kobiet do większej aktywności w życiu społecznym. Między warsztatami będą odbywać się  spotkania  dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów , wójtów i burmistrzów.  O swojej  pracy opowie nam Mirosława Rutkowska -Krupka. Doktor nauk ekonomicznych o specjalności ekonomika miast i regionów. Była prezydentem miasta Piły i wiceprezydentem tego miasta. Nominowana do Tytułu Europejczyk Roku 2005 Elżbieta Palka była Pani Starosta Gostynia. Założycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet JESTEM. Laureatką konkursu Niezwykła  Polka. Nie zabraknie Sołtysek:  Sołtys Pietronek Hanny Dziamskiej( Dwukrotnej Laureatki nagrody Super Sołtys), Sołtys Smolarni Leokadi Karbowej ,  Sołtys Siedliska  Ewy Sas, i Sołtys Chrustowa  Ireny Kłopotowskiej. W ramach III spotkania odbędą się także warsztaty autoprezentacji prowadzone przez Magdalenę Płanetę.

Więcej o realizatorachhttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151897449523755.1073741834.292880768754&type=3

ZGŁOSZENIA  DO 14 września naspst@wp.pl  w tytule: Szal III spotkanie

Dołącz wypełnioną  szalową kartę zgłoszeniową!

<!–[if gte mso 10]>


SPOŁECZNE STOWARZYSZENIE EDUKACYJNO ?TEATRALNE

?STACJA SZAMOCIN?

 IV SPOTKANIE *16-20 PAŹDZIERNIK 2013r.

                                                              

 Temat: ?Myślimy projektem, projektujemy myśli?

 

HARMONOGRAM   SPOTKANIA

 

 

16 października(środa)

 

                 15.00-16.30 Otwarcie III spotkania SZALU SZAMOCIŃSKIEJ AKADEMII LIDEREK

?pokaz spotu , slajdów z poprzednich szkoleń, z etiud omówienie programu szkoleń, warsztatów i etiudy terenowej.

 

17.00? 19.30  Etiuda  w Raczynie i Nałęczy, część Józefowic,

 

20.00 ? 21.00 Omówienie etiudy terenowej

 

Zupa zawiadowcy stacji.

            

*Zakwaterowanie w agroturystyce u Pani Lidii Woźniczki  na Polnej 6*

 

17 października(czwartek)

 

9.00-14.00  Warsztaty ?Myślimy projektem, projektujemy myśli?( wykładowca Ida Bocian)omówienie etiudy , prezentacja

 

14.15-15.00  obiad

 

15.00-19.00 ? Szkolenia

                                                                         

                                                                         18 października(piątek)

9.00-14.00  Warsztaty ?Myślimy projektem, projektujemy myśli?( wykładowca Ida Bocian)

 

14.15-15.00  obiad

 

15.30-18.30  Warsztaty ?Myślimy projektem projektujemy myśli?

 

20.00 ?21.00 Szal artystyczny Spektakl ?Tulla?monodram według Güntera Grassa; adaptacja, reżyseria i wykonanie: Ida Bocian; Konsultacje reżyserskie: Magdalena Płaneta, Ewa Ignaczak; Konsultacje choreograficzne: Anna Wyrzykowska

 

 

 

 

19  października sobota

 

10.00-13.00 Warsztaty kreowania wizerunku(wykładowca Magdalena Banachowicz)

 

13.30 ? 14.30 Obiad

 

16.00  – 17.00 Szal artystyczny spektakl ? O Jasiu , co po świecie  wędrował?
wg polskiej baśni ludowej w reżyseriiLuby Zarembińskiej, wystepują lUba Zarembinska, Piotr Srebrowski,

Tymon Bocian

 

18.00 Niespodzianka zawiadowcy stacji

 

 

                                                  20 października niedziela

 

 10.00 ? 12.00  Warsztaty couchingu  ?Jak nie  można prowadzić organizacji pozarządowej?(wykładowca Luba Zarembińska?

 

Rozdanie zaświadczeń, poczęstunek

 

 

 

 

 

 

 

Projekt: Realizacja spektaklu lalkowego spektaklu dla dzieci „Śpiąca królewna”

 

Projekt Teatru Stacja Szamocin „Śpiąca królewna”
we współpracy z Sopocką Sceną OFF de BICZ
Dofinansowany w ramach stypendium twórczego dla Luby Zarembińskiej
z Urzędu Miasta Sopotu

W ramach projektu przygotowany został lalkowy spektakl dla dzieci „Śpiąca królewna” na Sopockiej Scenie Of de Bicz, inspirowany znanym motywem baśniowym wg zapisu braci Grimm oraz bajki Charlesa Perrault w reżyserii, adaptacji i wykonaniu Luby Zarembińskiej oraz Piotra Srebrowskiego z Sopotu, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział we Wrocławiu, współpracującego min. z gdańskim Teatrem „Miniatura”. Początkowo, planowana realizacja spektaklu zakładała udział profesjonalnej lalkarki Ewy Jerkiewicz-Żbikowskiej, wieloletniej aktorki gdańskiego Teatru „Miniatura”. Niestety, dwa tygodnie przed premierą aktorka złamała rękę i z konieczności musiało nastąpić zastępstwo. Jednakże premiera odbyła się w planowanym czasie, tj. 3 marca 2012 roku.

W ramach projektu odbyły się przygotowania spektaklu od strony artystycznej: adaptacja tekstów, wybór muzyki oraz przygotowanie interpretacji piosenek dziecięcych, konstruowanie lalek i wykonanie scenografii, przygotowanie koncepcji oświetlenia. Drugi etap: próby do spektaklu, promocja oraz przygotowanie i realizacja premiery.

Lalki i scenografia zostały przygotowane przez sopocką artystkę Grażynę Rigall, absolwentkę gdańskiej PWSSP. Wykonała ona unikatowe, oryginalne lalki, co często podkreślali w recenzjach trójmiejscy krytycy i dziennikarze, nazywając je małymi dziełami sztuki. Poprzez zaproszenie pani Rigall do współpracy wypromowana została dla sopockiej publiczności twórczość artystki, jako scenografa lalkowego.
                                          
Przedstawienie znalazło również odzew w postaci pozytywnych recenzji także dla aktorów i reżyserki m.in. w „Gazecie Wyborczej” – Trójmiasto, Kultura Trójmiasto.pl, e-teatr.pl, Port Kultury oraz w trójmiejskim radio i telewizji.

Scenografia została zaprojektowana i wykonana przez dwójkę artystów z Teatru Stacja Szamocin: Lidię Woźniczkę i Karola Bykowskiego.

Zdjęcia promocyjne wykonali Bogna Kociumbas i Grzegorz Kujawiński.

„Śpiąca królewna” cieszyła się wśród sopockiej dziecięcej widowni oraz ich rodziców dużym powodzeniem i była prezentowana do końca sezonu kilkanaście razy w Sopocie, oraz w województwie pomorskim do 4 czerwca br.
                                          
Adresatami były dzieci w wieku przedszkolnym oraz ze szkół podstawowych z Sopotu, także rodzice, opiekunowie, pedagodzy, artyści plastycy oraz twórcy teatru. Niemalże pełną widownię miały prezentacje w soboty i niedziele, gdzie spektakl był oglądany rodzinnie.
                                          
Zrealizowane zostało nowe przedstawienie dla dzieci, będące kontynuacją cyklu lalkowych miniatur, prezentowanych regularnie na Sopockiej Scenie Off de Bicz. Miała miejsce promocja artystycznego teatru lalkowego z przemyślanym repertuarem, nowoczesną formą, użyciem unikatowych lalek sopockiej artystki, odwołującego się do tradycji polskiego teatru lalkowego.

Nastąpiła popularyzacja wybitnej literatury dziecięcej – klasyki, wywodzącej się z europejskiej baśni i przetworzonej na język teatru. Zaproponowany został kameralny, rodzinny teatr dla widzów z Sopotu. Nastąpiła edukacja artystyczna dla dzieci oraz dorosłych i wychowanie widza, który uczy się odbioru sztuki poprzez formę teatru lalek. Zaprezentowany został kolejny spektakl Teatru Stacja Szamocin o oryginalnej stylistyce. Poszerzony został repertuar cyklu „Bajkowych niedziel” na Sopockiej Scenie Off de Bicz. Zachęceni zostali nowi widzowie oraz fani lalkowego teatru i odbyła się kolejna promocja Sopockiej Sceny Off de Bicz, jako rozpoznawalnego miejsca regularnych prezentacji spektakli lalkowych, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.