Konstelacje Teatralne

Kochani miłośnicy teatru! Nadszedł czas, abyśmy trochę uchylili rąbka tajemnicy i napisali czego możecie się spodziewać w tym roku na IV Ogólnopolskim Festiwalu Konstelacje Teatralne!
Ta edycja zacznie się dużo dużo wcześniej…
Na wstępie musimy się pochwalić, że te dodatkowe atrakcje odbędą się dzięki dotacji MKiDN, dlatego już w połowie kwietnia zaprosimy Was na otwarte spektakle, które odbędą się w Poznaniu, Pile i Szamocinie! Tytuły niech pozostaną jeszcze troszeczkę w ukryciu Emotikon smile na pewno znajdzie się coś dla widzów dorosłych, ale nie zabraknie rodzinnych prezentacji!
W maju natomiast zaprosimy dzieciaki i młodzież na warsztaty interdyscyplinarne do Szamocina! Będzie ciekawie ze względu na zajęcia foto/video, reżyserii świateł (7 i 8 maja), a także teatralne oraz białego śpiewu (28 i 29 maja)!
Nie byłoby festiwalu bez części konkursowej, którą realizujemy od samego początku! Prezentacje naszych uczestników również będą otwarte dla widzów z zewnątrz! Zapraszamy na Stację Szamocin 3, 4 i 5 czerwca! Szczegóły niebawem śledźcie nas na Facebook’u i stronie internetowej www.teatrplanetam.pl
Podoba Wam się?

konst

Nowa Siła Kuratorska

Jedna z wychowanek Stacji Szamocin, Iga Jagodzińska (obecnie studentka poznańskiej teatrologii), organizuje na Stacji Projekt: Droga w ramach festiwalu Nowa Siła Kuratorska. Festiwal zagości na dworcu już po raz drugi. Jest to projekt studencki, któremu możecie pomóc poprzez wpłacanie datków na portalu polakpotrafi.pl Wydarzenia – wykład, czytanie i projekcje filmowe będą otwarte dla wszystkich gości. Projekt odbędzie się w dniach 20-21 maja. Serdecznie zapraszamy!

https://polakpotrafi.pl/projekt/kuratorska

Nowy Cyrk w Szamocinie

Jeden festiwal się skończył, a nie długo do Szamocina zawita kolejny. Będzie to Festiwal Nowa Siła Kuratorska w ramach, którego odbędzie się projekt Wesołkowie. Będą to trzydniowe (1-3 lipca) warsztaty nowo cyrkowe, które zakończą się pokazem 4 lipca 2015 roku o godzinie 17.00 na Stacja Szamocin. Warsztaty kierowane są do dzieci i młodzieży z Szamocina i okolic. Inspiracją do jego powstania byli Wesołkowie – wędrowne grupy zabawiające publiczność pokazami z elementami cyrkowymi w średniowiecznej Europie. Wychodząc od tej tradycji, przeobrażonej w formułę Nowego Cyrku*, kuratorki projektu: Natalia Gorzelańczyk, Ola Małecka i Marta Paczka postanowiły ją wprowadzić na ?Stację Szamocin?. Do współpracy zaprosiły Jacka Timingeriu – młodego reżysera teatru lalek, przedmiotu, oraz Nowego Cyrku.
w2

Spotkania warsztatowe będą odbywać się od 11.00 do 14.00 i od 16 do 18.00
W ramach warsztatów dzieci i młodzież będzie mogła:
-stworzyć własne rekwizyty cyrkowe np. piłeczki do żonglowania,
-poznać techniki żonglerskich: poje, kije, chusty, fireshow, diabolo
-nauczyć się chodzić na szczudłach
,
-poznać podstawy sceny teatralno-cyrkowej: akrobatyka, praca w grupie, obecność sceniczna

w1

*Nowy Cyrk (w skrócie) wywodzi się z fr. „cirque nouveau”, uznaje się iż zaczął formować się w latach 70 we Francji, charakteryzuje się odejściem od tresury i wykorzystywania zwierząt. Za pomocą różnych form cyrkowych wprowadzana jest opowieść, historia, narracja (nie koniecznie musi być linearna) która staje nowym językiem sztuki.
więcej, szerzej można poczytać w przewodniku:
http://kejos.org/nauka/przewodnik/
http://kejos.org/wp-content/uploads/2015/02/Nowy-Cyrk-i-Sztuka-Uliczna-online.pdf

w3

Majówka Teatralna

Stacja Szamocin i Planeta M, mają przyjemność zaprosić (w szczególności najmłodszych widzów, ale i tym starszym wejścia nie odmówimy) na Majówkę Teatralną. Program znajdziecie na plakacie (kliknijcie, aby powiększyć):
plakat_majowka

Warsztaty na Stacji

Od niedawana na naszej kochanej Stacji Szamocin odbywają się różnego
rodzaju warsztaty dla dzieci i młodzieży. Można wziąć udział m.in. w
warsztatach teatralnych, fotograficznych i filmowych.

W miniony weekend odbyło się pierwsze spotkanie w ramach warsztatów
filmowych. Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi pojęciami związanymi
z tworzeniem filmu, takimi jak plany filmowe, ruchy kamery i wykorzystywane
do tego narzędzia, a także podstawowe słownictwo związane ze sztuką
filmową. A w ramach zajęć praktycznych musieli zrealizować jedną
scenę w ograniczonym czasem do 6 sekund. Jedni powiedzą, że długo inni,
że krótko, nam zajęło to grubo ponad godzinę. Zadanie wykonano przy
użyciu tabletu i aplikacji Vine. Oto 4 kolejne podejścia i rozwój
sceny:

III Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne

 konstelacje-przezroczyste

Znamy już datę III edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne!! 12-14 czerwca 2015 roku to dni, w których po raz kolejny zaprosimy zespoły teatralne z różnych zakątków Polski do naszego Ośrodka Edukacyjno-Teatralnego ?Stacja Szamocin? i wspólnie zasiądziemy do uczty teatralnej. Oglądając, występując będziemy rozmyślać, wzruszać, śmiać się i bawić! Czeka nas kilka nowych niespodzianek, o których napiszemy niebawem! Zachęcamy zainteresowanych, pasjonatów teatralnych, grupy, zespoły, teatry, teatrzyki, trupy, miłośników sztuk scenicznych jak zwał tak zwał ? wszystkich, którzy piszą się na taką ucztę!

Do zobaczenia w czerwcu!! Pod tym linkiem >kliknij tutaj<  znajdziecie regulamin oraz kartę zgłoszeniową III Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne!

Najświeższe wiadomości możecie śledzić na facebooku Stacji Szamocin lub Konstelacji Teatralnych

A tu wspomnienie poprzedniej edycji:konstelacje2akonstelacje2b

 

Stacja zaprasza na sylwestrową zabawę!

 

 

 

 

Zapraszamy na Sylwestrową Stację Szamocin!
To już trzeci raz kiedy Stacja Szamocin wita Nowy Rok w ten sposób. Jeszcze nie byliście? Nie wiecie co tracicie…

SPEKTAKL SYLWESTROWY(dla widzów dorosłych)
„PAN KOT” wg. „Kota w butach” Angeli Carter w tłum.Aleksandry Ambros Scenariusz i reżyseria. Ida Bocian
Obsada: Iwo Bochat
Scenografia: Kamil Domachowski
Maski: Janusz Bocian
Teatr Gdynia Główna
Czas trwania 60 minut

Cena 20zł

Opis spektaklu:
Maitre, Mister, Maestro, Messer, Pan… Kot. Sprytny, przewidujący, niezależny i jak wszystkie koty-to on wybiera sobie właściciela, anie odwrotnie. I to on od tej chwili kierować bedzie losem młodego oficera bez grosza przy duszy.
Alternatywa, pełna erotycznej zmysłowości wersja baśni o obutym kocie, który dzięki swojemu sprytowi sprawia, że jego pan zyskuje majątek i piękną małżonkę. Wszystko jednak ma swoja cenę, a żaden kot nie jest bezinteresowny…

Zapraszamy do rezerwacji biletów pod adresem;
sylwestrowastacja@o2.pl
kom 537 038 682
bilet 20zł
Liczba miejsc ograniczona!

Ośrodek Edukacyjno-Teatralny”Stacja Szamocin”
ul.Dworcowa 17A
64-820 Szamocin(woj.wlkp)

Pan Kot sylwester

Sylwester

SZAL Szamocińska Akademia Liderek

SZAL SZAL SZAL…
Za nami jest już stary rok i noworoczne postanowienia. Na pewno nie jedno z nich było szalowe. 2013 rok upłynął pod hasłem Szamocińskiej Akademii Liderek, było dużo pracy , śmiechu i pozytywnej energii, którą dzieliły się kobiety z całej Polski. Na warsztatach powstało wiele ciekawych pomysłów, zawarto wiele nowych i ciekawych znajomości, trenerzy i wykładowcy na pewno przyczynili się do rozwoju uczestników, a wydarzenia artystyczne z akademią liderek z pewnością były znakomitą odskocznią od szkoleń i wyśmienitą rozrywką. Czasu poświęconego na Szamocińską Akademię Liderek na pewno nie można uznać za zmarnowany. To był bardzo owocny rok, przede wszystkim dzięki dofinansowaniu z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich.
Dziękujemy i życzymy sobie i wam takich projektów!

fioSZALowiczki

SZAL LISTOPADOWY

Mamy jeszcze wolne miejsca!
VI spotkanie 22-24 listopada 2013 r.
Warsztaty specjalistyczne: 3-dniowe kursy przedsiębiorczości
T:?Jak założyć firmę i zdobyć dofinansowanie * kobieta pracodawca i kobieta pracownik * firma przyjazna macierzyństwu?
Wykładowca: Elżbieta Witucka.

Beneficjentki: Kobiety od 18 lat do 101- z całej Polski.

Warsztaty mają zachęcić kobiety do prowadzenia własnej firmy biznesowej, otrzymają informacje, gdzie jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie należy szukać finansów, jak krok po kroku stawać się niezależnym przedsiębiorcą i jak robić profesjonalnie biznesplan.

Ponadto konsultacje i spotkania na temat pozyskiwania środków, w tym unijnych, pomogą zdobyć informację jak i gdzie szukać dofinansowania i jak je rozliczać. Szkolenie ma ośmielić beneficjentki do zdobywania tych środków bez obaw, że to jest za trudne.
mail: spst@wp.pl

Gorąco zapraszamy! Mamy jeszcze wolne miejsca!
VI spotkanie 21-24 listopada 2013 r.
Warsztaty specjalistyczne: 3-dniowe kursy przedsiębiorczości
T:?Jak założyć firmę i zdobyć dofinansowanie * kobieta pracodawca i kobieta pracownik * firma przyjazna macierzyństwu?
Wykładowca: Elżbieta Witucka.

Beneficjentki: Kobiety od 18 lat do 101- z całej Polski.

Warsztaty mają zachęcić kobiety do prowadzenia własnej firmy biznesowej, otrzymają informacje, gdzie jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie należy szukać finansów, jak krok po kroku stawać się niezależnym przedsiębiorcą i jak robić profesjonalnie biznesplan.

Ponadto konsultacje i spotkania na temat pozyskiwania środków, w tym unijnych, pomogą zdobyć informację jak i gdzie szukać dofinansowania i jak je rozliczać. Szkolenie ma ośmielić beneficjentki do zdobywania tych środków bez obaw, że to jest za trudne.

  SZAL PAŹDZIERNIKOWY

Wciąż są wolne miejsca!!

\szala rtystyczny jasioszal artystyczny padziernik

plakat henryka krzywonos1383565_10152007303083755_1198133814_n

Harmonogram do pobrania: SZAL IV spotkanie harmonogram

_________________________________________________________________________

ZAPRASZAMY NA JESIENNY SZAL PAŹDZIERNIKOWY!!! SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!

IV spotkanie 16-20 października 2013 r.
„Myślimy projektem – projektujemy myśli”
Wykładowca Ida Bocian.

Beneficjentki: Panie z małych miejscowości z ograniczonym dostępem do profesjonalnego wsparcia, oraz z dużych miast, w których trzeba wspomóc współmieszkańców, głównie dzieci, młodzież i osoby starsze * pracownice bibliotek, domów kultury i świetlic socjoterapeutycznych * sołtysowe i radne (lub kandydatki na te funkcje) *nauczycielki szkół i przedszkoli *panie z Kół Gospodyń Wiejskich * animatorki, które chcą pracować na rzecz lokalnych społeczności * wszystkie inne kobiety, które chcą wziąć udział w naszym projekcie

TEMATY * nauka pisania projektów (generowania wniosków), poprzedzona etiudą terenową w pobliskiej wsi * poznanie techniki rozpoznawania potrzeb środowiska metodą SWOT , możliwości zdobywania środków i sposoby wypełniania formularzy, m.in. techniki EBOI * główne zasady powoływania organizacji pozarządowych oraz zakładania własnej firmy.
Trenerka, przeprowadzi spotkanie i zaprezentuje metodę coachingu, pomagającą wytyczać konkretne działania, podejmować trafne decyzje i pełniej korzystać ze swoich naturalnych umiejętności.
Na warsztatach autoprezentacji wskażemy podstawowe techniki, które ośmielą i pomogą np. w wypowiedziach publicznych.
Szkolenie będzie okazją do poznania innych osób i ich problemów i zachętą do wspólnych działań i zmian. Teatry Stacja Szamocin i Planeta M zaprezentują swój dorobek społeczny i artystyczny ? spektakle, prezentacje multimedialne i wystawy.

KONTAKT: spst@wp.pl

__________________________________________________________________________

V spotkanie 26-27 października

DWU DNIOWE SPECJALISTYCZNE WARSZTATY KOMPUTEROWE

dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Wykładowca : Mirosław Borkowski.

Beneficjentki: Animatorki i kobiety z miasta i gminy Szamocin oraz powiatu chodzieskiego. Zajęcia mają nauczyć uczestniczki posługiwania się nowoczesnym sprzętem, zdobywania i przetwarzania informacji, poznania podstawowych programów, umożliwiających np. uaktualniania strony internetowej, przetwarzania fotografii i filmików.

Zapraszamy do zapisywania się na warsztaty komputerowe.

____________________________________________________________________

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA SPOTKANIE Z NIEZWYKLA POLKA < LEGENDA SOLIDARNOSCI HENRYKA KRZYWONOS

Zapraszamy wszystkich na spotkanie z „Niezwykłą Polką” legendą solidarności Henryką Krzywonos, 26 października o godz. 17.00 na Stację Szamocin!! Będzie szalowo! http://www.iwoman.pl/na-serio/ludzie/henryka;krzywonos;jak;bedzie;trzeba;to;sie;wtrace;ale;politykiem;nie;bede,139,0,669835.html

____________________________________________________________________

Zapraszamy do zapisywania się na VI spotkanie SZALU

VI spotkanie 21-24 listopada 2013 r.

Warsztaty specjalistyczne: 3-dniowe kursy przedsiębiorczości T:?Jak założyć firmę i zdobyć dofinansowanie * kobieta pracodawca i kobieta pracownik * firma przyjazna macierzyństwu? Wykładowca: Elżbieta Witucka.

Beneficjentki: Kobiety od 18 lat do 101- z całej Polski. Warsztaty mają zachęcić kobiety do prowadzenia własnej firmy biznesowej, otrzymają informacje, gdzie jak założyć własną działalność gospodarczą, gdzie należy szukać finansów, jak krok po kroku stawać się niezależnym przedsiębiorcą i jak robić profesjonalnie biznesplan. Ponadto konsultacje i spotkania na temat pozyskiwania środków, w tym unijnych, pomogą zdobyć informację jak i gdzie szukać dofinansowania i jak je rozliczać. Szkolenie ma ośmielić beneficjentki do zdobywania tych środków bez obaw, że to jest za trudne.

____________________________________________________________________

W końcu nastąpiła internetowa premiera spotu promującego projekt Szamocińska Akademia Liderek. Wykonany dla Społecznego Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego „Stacja Szamocin”. Zrealizowany przez BlackStork Studio, w reżyserii Janusza Bociana i Marcina Mielczarka.

 

SZAL WRZEŚNIOWY

SZALOWE LIDERKI !
GORĄCO ZAPRASZAMY MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA NA III SPOTKANIE SZAMOCIŃSKIEJ AKADEMII LIDEREK
III spotkanie * 18 -22 września 2013 r.(zgłoszenia do 17 września )

 Na III spotkaniu oprócz warsztatów w tym samym terminie odbywać się będą OTWARTE DLA WSZYSTKICH spotkania dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów, burmistrzów i sołtysów (na otwarte spotkania nie trzeba się zgłaszać i wypełniać karty zgłoszeniowej).

 (zgłoszenia na warsztaty do 14 września br. lub od razu po wybranym spotkaniu)

 Temat: Niesamowite Polki : otwarte 5-dniowe warsztaty, dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów i burmistrzów.

 Beneficjenci : chętni, również mężczyźni i uczestniczki poprzednich spotkań.

 Wykładowcy : Marta Białek -Graczyk i Marek Graczyk.

 W czasie warsztatów ich uczestnicy poznają dobre i negatywne strony piastowania urzędu przez kobiety, specyfikę ich pracy i  mamy nadzieję pozbędą się obaw przed decyzją wystartowania w konkursach na owe męskie stanowiska. Prelekcje na temat partycypacji kobiet w życiu społecznym i politycznym oraz aktywności polskich  kobiet w polityce w czasach zamierzchłych i współcześnie, na tle europejskim i światowym poprowadzi prof. Ewa Graczyk. Spotkanie ma na celu zmobilizowanie kobiet do większej aktywności w życiu społecznym. Między warsztatami będą odbywać się  spotkania  dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów , wójtów i burmistrzów.  O swojej  pracy opowie nam Mirosława Rutkowska -Krupka. Doktor nauk ekonomicznych o specjalności ekonomika miast i regionów. Była prezydentem miasta Piły i wiceprezydentem tego miasta. Nominowana do Tytułu Europejczyk Roku 2005 Elżbieta Palka była Pani Starosta Gostynia. Założycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet JESTEM. Laureatką konkursu Niezwykła  Polka. Nie zabraknie Sołtysek:  Sołtys Pietronek Hanny Dziamskiej( Dwukrotnej Laureatki nagrody Super Sołtys), Sołtys Smolarni Leokadi Karbowej ,  Sołtys Siedliska  Ewy Sas, i Sołtys Chrustowa  Ireny Kłopotowskiej. W ramach III spotkania odbędą się także warsztaty autoprezentacji prowadzone przez Magdalenę Płanetę.

 Więcej o realizatorachhttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151897449523755.1073741834.292880768754&type=3

 ZGŁOSZENIA  DO 14 września naspst@wp.pl  w tytule: Szal III spotkanie

 Dołącz wypełnioną  szalową kartę zgłoszeniową!

Do pobrania:

 

Zapraszamy!

Kontakt:

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne ?Stacja Szamocin?
ul. Dworcowa 17 A, 64-820 Szamocin
Luba Zarembińska  koordynatorka, tel. 602 24 58 40
e-mail: spst@wp.pl
www.stacjaszamocin.pl
Magdalena Banachowicz  koordynatorka, tel. 506 93 37 04

 

 

SZAMOCIŃSKA AKADEMIA LIDEREK

Zapraszamy na III otwarte spotkania i prezentacje  Niesamowite Polki 18-21 września br.

STACJA SZAMOCIN

18 września

14.30-16.00   Wykład na temat: „Partycypacji kobiet w życiu społecznym i politycznym oraz aktywności polskich kobiet w polityce w czasach zamierzchłych i współcześnie, na tle europejskim i światowym.” (wykład prof. Ewa Graczyk)

 16.15-19.00 Spotkanie z Beata? Maciejewska? autorka książki ?Polka powiatowa i zielona modernizacja? Założyciel i Prezes zarządu Fundacji Przestrzenie Dialogu działającej na rzecz edukacji społecznej, egalitarnego społeczeństwa  zrównoważonego rozwoju.

19 września

13.00-14.30  Spotkanie z Mirosławą Rutkowską-Krupką. Doktor nauk ekonomicznych o specjalności ekonomika miast i regionów. Była prezydentem miasta Piły i wiceprezydentem tego miasta. Nominowana do Tytułu ?Europejczyk Roku 2005?.

20 września

15.00-17.30  Spotkanie  z  Sołtys Pietronek Hanną Dziamską(Laureatka nagrody Super Sołtys), Sołtys Smolarni Leokadią Karbową ,  Sołtys Siedliska  Ewą Sas,

 18.30-19.30  Spektakl Tancereczka i Kominiarczykwg baśni H. Ch.  Andersena „Pasterka i kominiarczyk” , reż. Luba Zarembińska, Teatr Stacja Szamocin

 20.00  Premiera spotu promującego projekt Szal Szamocińska Akademia Liderek w reżyserii Janusza Bociana, zrealizowanego podczas I spotkania Szalu(17-21 lipca br)

21 września

15.30 -17.30  Spotkanie  z Elżbietą Palką byłą starościanką Gostynia .Założycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet JESTEM. Laureatką konkursu Niezwykła  Polka.

Do pobrania:

 Szal artystyczny:

szal artystyczny wrzesien 1

SZAL SIERPNIOWY

Takiego na SZALU jeszcze nie było…dzisiejszy wieczór upłynie nam w dźwiękach gongów i mis tybetańskich. Jedynym słowem Kąpiel w dźwiękach! A poprowadzić to wszystko Sławomir Puchała.
Ale będziemy się kąpać szalowo.

Ufff to już dziś otwieramy II spotkanie Szamocińskiej Akademii Liderek!!!Będzie się działo:
Prezentacja działań Stacji Szamocin i Stowarzyszenia Teatru Planeta M( Luby Zarembińskiej, Magdaleny Płanety, ) oraz omówienie programu szkoleń i warsztatów ” Od dotacji do dotacji”( Luba Zarembińska, Katarzyna Nowaczyk). A na zakończenie „Niespodzianka zawiadowcy stacji” ciiiiiii.
Napiszemy o tym wkrótce!
A tymczasem SZAL!

Szal artystyczny:

 szala rtystyczny 23 sierpnia

szala rtystyczny 23 planetam sierpnia

szala rtystyczny 24 sierpnia

SZAL LIPCOWY

W szale szalowych wydarzeń umknęły już dwa dni intensywnej pracy i twórczych inspiracji:-) Biorąc pod uwagę, że dominują u nas kobiety (liczebnie i według oczywistych praw wszechświata:-P) nie zabrakło wspólnych rozmów, dzielenia się doświadczeniami, przebierania w stosach ubrań, a nawet tańca brzucha, którego nie przegapił nawet pan elektryk, będący chwilowo na Stacji:-P Pierwszego dnia wszystkie zapoznałyśmy się z koncepcją spotu „SZAL” w reżyserii Janusza ‚Jonesa’ Bociana oraz etiudy terenowej. Na koniec dnia Magda Płaneta poprowadziła dla uczestniczek improwizacje ruchowo-taneczne. Pot lał się z czoła, ale „czego się nie robi dla sztuki” Drugi dzień to podział zadań między uczestniczki, by część (ta z większym parciem na ekran:-P) mogła brać udział w kręceniu spotu a pozostałe grupy (topograficzna, historyczna, demograficzna) wyruszyły w teren by zebrać podczas etiudy terenowej jak najwięcej informacji o dzielnicy Szamocina Mariance. Na bazie zebranych wiadomości Ida Bocian i Luba Zarembińska prowadziły warsztaty dotyczące pisania i realizacji projektów artystycznych. Trwały też dalsze zdjęcia do spotu, tym razem z większą liczbą szalonych liderek. Dzień zakończył się spektaklem Teatru Stacja Szamocin w reż. Luby Zarembińskiej „Spowiedź w drewnie”. I tak po ciężkim dniu pracy uciemiężone kobiety, praczki duszone przez Tradycję poszły… w szal;-)

IMG_1334IMG_1348  IMG_1359

IMG_1383

IMG_1465

IMG_1569 IMG_1580 IMG_1600 IMG_1667

Szal artystyczny:

szala rtystyczny 18 lipca

szala rtystyczny 19 lipca

szala rtystyczny 19 lipca2

szala rtystyczny 20 lipca

szala rtystyczny 21 lipca

plakat

SZAL czyli Szamocińska Akademia Liderek

 

SZAL WRZEŚNIOWY

SZALOWE LIDERKI !
GORĄCO ZAPRASZAMY MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA NA III SPOTKANIE SZAMOCIŃSKIEJ AKADEMII LIDEREK
III spotkanie * 18 -22 września 2013 r.(zgłoszenia do 14 września )

Na III spotkaniu oprócz warsztatów w tym samym terminie odbywać się będą OTWARTE DLA WSZYSTKICH spotkania dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów, burmistrzów i sołtysów (na otwarte spotkania nie trzeba się zgłaszać i wypełniać karty zgłoszeniowej).

(zgłoszenia na warsztaty do 14 września br. lub od razu po wybranym spotkaniu)

Temat: Niesamowite Polki : otwarte 5-dniowe warsztaty, dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów, wójtów

 i burmistrzów.

 

Beneficjenci : chętni, również mężczyźni i uczestniczki poprzednich spotkań.

Wykładowcy : Marta Białek -Graczyk i Marek Graczyk.

 W czasie warsztatów ich uczestnicy poznają dobre i negatywne strony piastowania urzędu przez kobiety, specyfikę ich pracy i  mamy nadzieję pozbędą się obaw przed decyzją wystartowania w konkursach na owe męskie stanowiska. Prelekcje na temat partycypacji kobiet w życiu społecznym i politycznym oraz aktywności polskich  kobiet w polityce w czasach zamierzchłych i współcześnie, na tle europejskim i światowym poprowadzi prof. Ewa Graczyk. Spotkanie ma na celu zmobilizowanie kobiet do większej aktywności w życiu społecznym. Między warsztatami będą odbywać się  spotkania  dotyczące wyrównywania szans kobiet w starcie na prezydentów , wójtów i burmistrzów.  O swojej  pracy opowie nam Mirosława Rutkowska -Krupka. Doktor nauk ekonomicznych o specjalności ekonomika miast i regionów. Była prezydentem miasta Piły i wiceprezydentem tego miasta. Nominowana do Tytułu Europejczyk Roku 2005 Elżbieta Palka była Pani Starosta Gostynia. Założycielką Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet JESTEM. Laureatką konkursu Niezwykła  Polka. Nie zabraknie Sołtysek:  Sołtys Pietronek Hanny Dziamskiej( Dwukrotnej Laureatki nagrody Super Sołtys), Sołtys Smolarni Leokadi Karbowej ,  Sołtys Siedliska  Ewy Sas, i Sołtys Chrustowa  Ireny Kłopotowskiej. W ramach III spotkania odbędą się także warsztaty autoprezentacji prowadzone przez Magdalenę Płanetę.

Więcej o realizatorachhttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151897449523755.1073741834.292880768754&type=3

ZGŁOSZENIA  DO 14 września naspst@wp.pl  w tytule: Szal III spotkanie

Dołącz wypełnioną  szalową kartę zgłoszeniową!

<!–[if gte mso 10]>


SPOŁECZNE STOWARZYSZENIE EDUKACYJNO ?TEATRALNE

?STACJA SZAMOCIN?

 IV SPOTKANIE *16-20 PAŹDZIERNIK 2013r.

                                                              

 Temat: ?Myślimy projektem, projektujemy myśli?

 

HARMONOGRAM   SPOTKANIA

 

 

16 października(środa)

 

                 15.00-16.30 Otwarcie III spotkania SZALU SZAMOCIŃSKIEJ AKADEMII LIDEREK

?pokaz spotu , slajdów z poprzednich szkoleń, z etiud omówienie programu szkoleń, warsztatów i etiudy terenowej.

 

17.00? 19.30  Etiuda  w Raczynie i Nałęczy, część Józefowic,

 

20.00 ? 21.00 Omówienie etiudy terenowej

 

Zupa zawiadowcy stacji.

            

*Zakwaterowanie w agroturystyce u Pani Lidii Woźniczki  na Polnej 6*

 

17 października(czwartek)

 

9.00-14.00  Warsztaty ?Myślimy projektem, projektujemy myśli?( wykładowca Ida Bocian)omówienie etiudy , prezentacja

 

14.15-15.00  obiad

 

15.00-19.00 ? Szkolenia

                                                                         

                                                                         18 października(piątek)

9.00-14.00  Warsztaty ?Myślimy projektem, projektujemy myśli?( wykładowca Ida Bocian)

 

14.15-15.00  obiad

 

15.30-18.30  Warsztaty ?Myślimy projektem projektujemy myśli?

 

20.00 ?21.00 Szal artystyczny Spektakl ?Tulla?monodram według Güntera Grassa; adaptacja, reżyseria i wykonanie: Ida Bocian; Konsultacje reżyserskie: Magdalena Płaneta, Ewa Ignaczak; Konsultacje choreograficzne: Anna Wyrzykowska

 

 

 

 

19  października sobota

 

10.00-13.00 Warsztaty kreowania wizerunku(wykładowca Magdalena Banachowicz)

 

13.30 ? 14.30 Obiad

 

16.00  – 17.00 Szal artystyczny spektakl ? O Jasiu , co po świecie  wędrował?
wg polskiej baśni ludowej w reżyseriiLuby Zarembińskiej, wystepują lUba Zarembinska, Piotr Srebrowski,

Tymon Bocian

 

18.00 Niespodzianka zawiadowcy stacji

 

 

                                                  20 października niedziela

 

 10.00 ? 12.00  Warsztaty couchingu  ?Jak nie  można prowadzić organizacji pozarządowej?(wykładowca Luba Zarembińska?

 

Rozdanie zaświadczeń, poczęstunek